Hız Denetimlerinde 49 Sürücüye Cezası Kesildi

#ferizlide.com: Jandarmadan Yapılan Hız Denetiminde 738 araç kontrol edildi 3 araç trafikten men edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda 2019 yılının ilk dokuz ayında ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının kusur dağılımında yaklaşık olarak % 62 oranında hıza bağlı olarak meydana geldiği tespit edilmiştir.

 

Jandarma meydana gelen kazaların en aza indirilmesine yönelik olarak bünyesinde hız tespit cihazı bulunan bütün birimlerin katılımı ile sorumluluk bölgesinde 01 Kasım 2019 tarihinde 15.00-17.00 saatleri arasında seyir halinde, sabit ve ihbarlı olarak özel hız denetimleri yapıldı.

Denetimlere J.Trafik ve HIZIR timleri ile J.Asayiş ve Huzur Timleri katıldı. Yapılan denetimlerde araç sürücülerine hız konusunda uyarılar yapılarak, meydana gelen trafik kazalarının % 62 oranında hız sebebiyle meydana geldiği bilgisi verildi. Güvenli bir yolculuk için mutlaka hız kurallarına uygun hareket etmeleri konusunda uyarılar yapıldı.

 

Yapılan denetimlerde 738 araç kontrol edilmiş olup; bu araçlardan 49 sürücüye hız kurallarına uymamaktan cezai işlem uygulanmış, 12 araç trafikten men edilmiş ve yakalaması bulunan 3 araç Jandarma tarafından yakalanarak yediemin otoparkına çekilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu