Hırsızlık Çetesi Böyle Çökertildi

#ferizlide.com

.Jandarma Bu Kez Hırsızların Peşinde Mesaideydi…

Sakarya ili Erenler ilçesi Hürriyet Mahallesi No:94 No.lu adreste 30.06.2018 tarihinde meydana gelen evden hırsızlık olayı ile Sakarya ili Erenler ilçesi Hürriyet Mahallesi No:3 No.lu adreste 10.07.2018 tarihinde meydana gelen evden hırsızlık olaylarının failleri kıskıvrak yakalandı.

ERENLER İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerinin uzun zamandır peşlerinde olduğu A.E.A, M.S. ve O.Ç. isimli şahıslar 15.07.2018 günü yapılan eş zamanlı faaliyet neticesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şüphelilerin yapılan sorgusunda çalıntı malları Erenler ilçesi Kozluk mahallesinde ikamet eden T.C. ve Erenler ilçesi Kayalarreşitbey mahallesinde ikamet eden T.Ç. isimli şahıslara sattıkları tespit edilmiştir.

Savcılık kararı ile çalıntı malların satıldığı T.C. adli kişinin evinde yapılan aramada; Çalıntı çamaşır makinası haricinde 9 gr. Kurutulmuş esrar maddesi de ele geçirilmiştir. Diğer T.Ç. adlı kişinin evinde yapılan aramada ise çalıntı televizyon bulunmuş ve her iki aramada tespit edilen çalıntı mallara el konulmuştur.

Çalınan eşyaları satın alan T.C. ve T.Ç isimli şahıslara “Hırsızlık Eşyayı Satın Almak Suçundan” işlem yapılırken, T.C. isimli şahsa aynı zamanda “Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakılmıştır.

Her iki hırsızlık olayına karışan O.Ç, A.E.A ve M.S. isimli şahısların adli işlemlerinin devam ettiği; Yapılan aramalarda ele geçen mağdurlara ait Televizyon ve Çamaşır Makinesinin ise sahiplerine teslim edileceği bildirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu