Hırsızlar izlerinden yakalandı

#ferizlide.com: Geyve’de girdikleri bir evde kasadan 70 bin liralık ziynet eşyası çalan hırsızları ayak izleri ele verdi.

27 Mart 2020 tarihinde Sakarya İli Geyve İlçesine Bağlı Karacaören Mahallesinde M.Ç.’ın evinden 27 Adet tam altın, 3 Adet çeyrek altın, 1 Adet altın kolye ve 1 Adet altın bileziğin çalınması ihbarı üzerine harekete geçen Jandarma kısa süre içiresinde faillerin izlerini tespit etti.

JASAT Dedektifleri İz Sürüyor…

 

JASAT, OYİ ve Geyve İlçe Jandarma Komutanlığına Bağlı Asayiş Timleri olay yerinde yapmış oldukları inceleme sonucun da hırsızlık olayının evin penceresinden girilerek gerçekleştirilmiş olduğu tespit edildi.

Ayak İzi Kendilerini Ele Verdi.

 

Jandarma Olay Yeri İnceleme timinin olay yerinden almış olduğu ayak izi K.A.S. isimli şüpheliye ait olduğu kriminal inceleme sonucunda tespit edildi.

 

Kısa sürede şüphelilerin kimliklerini tespit eden JASAT Dedektifleri gözaltı işlemi başlatılarak K.A.S., E.Ç., M.A., ve Y.K. isimli dört şahıs gözaltına alındı.

 

Şüpheli şahıslar ile yapılan mülakat sonucu, evin penceresinden içeri girerek önce evin içerisinde kasa anahtarını saklanmış olduğu yerden bulduklarını, sonra da kasayı açarak hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri itiraf etmişlerdir.

 

Çaldıkları ziynet eşyalarının bir bölümünü Kocaeli İli Derince ve İzmit ilçelerinde, bir miktarını Sakarya İli Sapanca ilçesinde bozdurarak paraya çevirdiklerini, elde edilen paranın bir miktarını harcadıklarını anlaşıldı.

 

Jandarmanın yapmış olduğu araştırma sonucu çalınan altınlardan henüz bozdurulmayan 2 Adet tam altın ve 1 Adet altın bilezik ve 37.480 TL. K.A.S. isimli şüpheli şahsın evinde bulundu.

 

Ele geçirilen ziynet eşya ve para müşteki M.Ç.ye teslim edildi.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x