Hendek Belediyesinden Mükemmel Fener Alayı

#ferizlide.com: Bu Coşku Hiç Bitmeyecek: Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 96.yılı etkinlikleri Fener Alayı ile taçlandırıldı. Fener alayına genci yaşlısı binlerce kişi katılırken, Cumhuriyet coşkusu görülmeye değerdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96.yılı Hendek’te dolu dolu kutlandı. Bayrak dağıtımı, sergi açılışı, motosiklet tutkunlarının sürüşü gibi etkinliklerin yanı sıra Cumhuriyetin 96.yılı Hendek’te Fener Alayı ile taçlandırıldı.

 Hendek Saat Kulesi önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşte binlerce vatandaş Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu. Dev Türk Bayrağının açıldığı yürüyüşte, Atatürk posteri taşındı. Meşalelerin aydınlattığı yürüyüşte Şehit Mahmutbey Ortaokulu Bando Takımı Fener Alayı yürüyüşüne katılanları coşturdu. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, gaziler ve askeri erkan Fener Alayının önünde yer alırken, çok sayıda protokol mensubu yürüyüşte yer aldı.

Genci yaşlısı binlerce kişi coşkuyla tamamlanan yürüyüş sonunda Atatürk Anıtında Saygı Duruşunda bulunarak İstiklal Marşını okudu. Daha sonra anıtın önünde minik öğrenciler tarafından Andımız okutuldu. Binlerce kişi Hendek meydanında andımızı okurken, marşlar coşkuyu bir kat daha arttırdı. Meydanda kısa bir konuşma yapan Başkan Babaoğlu, Arif Nihat Asya’nın Bayrak isimli şiirini seslendirdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmetle andıklarını söyleyen Babaoğlu, “Tarihte ve son olarak 15 Temmuz sürecinde bir kez daha anladık ki bizim bizden başka dostumuz yok. Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza etmek hepimizin görevidir. Daha nice 96 yılları Cumhuriyet ile birlikte kutlamayı mevlam nasip eylesin.

Genci yaşlısı buraya gelen herkese teşekkür ederim. Doğum günün kutlu olsun Türkiyem” dedi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x