Hatice Aslan’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Hatice Aslan’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı #ferizlide.com

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunuşu İle 10 Mayıs 2018, saat 10: 00 açıldı.

Açılışa Ferizli Kaymakam vekili Söğütlü kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, belediye başkan vekili Erdoğan Özkan, İlce Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, Söğütlü İlçe millî eğitim müdürlüğü Mustafa Bölükbaşı bazı daire amirleri, sivil toplum temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Ferizli Sinanoğlu Hatice Aslan Ortaokulunun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Kesilen Hayırlı Olsun Kurdelesinin Ardından Açıldı.

Sakarya Büyükşehir belediye Mehteran ekibi eşliğinde açılışı yapılan Fuar’ın açılış konuşmasını Okul Müdürü Metin Gökdemir yaptı.

Okul müdür yardımcısı İbrahim Türk “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´nın bu sene ilkini düzenlemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen öğrencilerimiz ilerde ülke yararına büyük buluşların mimarı olabilir. Biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda Yürütücüsü olan Fen bilimleri Öğretmeni Yusuf Özenir öğretmen ve 9 danışman öğretmenin nezaretinde 75 öğrenci tarafından hazırlanan 21 proje yer alıyor. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Ferizli Kaymakam vekili Söğütlü kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli İlce Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, Söğütlü İlçe millî eğitim müdürlüğü Mustafa Bölükbaşı bazı daire amirleri, sivil toplum temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, davetlilerle birlikte projelerin yer aldığı stantları gezerek öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

Haberüstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x