Hatice Aslan’da Mustafa Turan rüzgârı esti

#ferizlide.com

Kuzeyin Yükselen Yıldızı Ferizli-Sinanoğlu Hatice Aslan Ortaokulu…

Kuzeyin Yükselen Yıldızı Ferizli-Sinanoğlu Hatice Aslan Ortaokulunda Tarihçi Yazar Mustafa Turan rüzgârı esti.

“Mutlu Aile Başarılı Çocuk” ve “Değerler Eğitimi” konferansı için okul tarafından davet edilen kişisel gelişim uzmanı tarihçi Yazar Mustafa Turan önce ailelere iki saati aşkın bir konferans verdi.

Yarım saatlik aradan sonra ise bu sefer salonu öğrenciler doldurdu. Konuşmacı “Değerler Eğitimi” konulu konferansta öğrencilerle buluştu.

İlginin bir an olsun kesilmediği konferansın sunuculuğunu Bayram Akyüz yaptı. Tarihçi Yazar Mustafa Turan, konferans sonrası kendisine ait kitaplarını imzaladı.

Hatice Aslan Ortaokulu son zamanlar başlattıkları kültürel etkinlikler yanında hem akademik hem de sosyal etkinlikler ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

 Öğrenci velileri bugünkü eğitimci kadro için;

-“Sinanoğlu Mahallesinin eğitim konusundaki makûs talihini değiştirdiler. Artık okulumuzdan derece yapan öğrenciler çıkması yanında çocuklarımızın çevreye duyarlı öğrenciler olarak yetiştirilmesi bizleri mutlu ediyor. Bir de kültürel etkinlikler çerçevesinde bizleri yazarlarla buluşturmaları bilgilendirme ve bilinçlendirme yönünde çok etkili oluyor.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Dört yıl öncesine kadar ilçe başarı sıralamasında 200’ün altında olan okul idealist öğretmenler başta İbrahim Türk ve Hasan Çelik olmak üzere idari yönetim ve eğitimci personelinin üstün gayretleri sayesinde basamakları hızla tırmanarak bugün 70 li sıralara yükselmiş durumda.

Çocuklara tarih bilinci kazandırabilmek için yaptıkları sembolik Çanakkale Şehitler anıtı ve bölgenin Çanakkale şehitlerinin yer aldığı köşe ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Diğer bir etkinlik olan Yeşil Köşe ile çevre bilinci öğrencilere kazandırılarak toplanan atıklardan elde edilen gelir ile bir engelli aracı almayı planlayan okul idarecileri her konuda örnek bir okul meydana getirmişler.

Okul Yönetimi;

“Eğer bu eğitim kadrosunu koruya bilirlerse üst sıralara doğru tırmanışlarının ve öğrencilerin akademik eğitimleri yanında sosyal yönlerini geliştirmek yönünde gayretlerinin devam edeceği” bildirildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x