Hani kilsan aracılığı ile yer toplanıyordu?

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk hakkında ortaya atılan iddialar müfettişlerin yaptığı araştırma sonucu bir bir çürüyor.

Başkan hakkında ortaya atılan iddialardan biride Ferizli Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapmak isteyen KİLSAN isimli firma ile Başkanın temas kurduğu ve Ferizli OSB’de ki kıdemini de kullanarak KİLSAN firmasına teminat verip genişleme bölgesi içinde arsa toplattığı yönündeydi.

Başkanın talebi ile İç işleri Bakanlığından gelen Mülkiye müfettişleri bu iddiayı da araştırdı. Sonuç ise iddianın asılsız olduğunu ortaya döktü.

Konuya ilişkin Başkan Soğuk “yaklaşık 30 yıldır siyasetin içerisindeyim. İlçe başkanlığım dönemlerinde de Ferizli’nin eksiklerini takip ettim. En büyük eksiğimiz işsizlikti. Göreve geldiğim gün yol haritamızı çizdik. Hem tarımda hem de sanayide kalkınan bir Ferizli için kollarımızı sıvadık. Tarım için Aşağı Sakarya Sulama Projesini devreye sokuyoruz. Ferizli’nin 40 yıllık hayali olan bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Şüphesiz bu modern tarım uygulaması için bir ihtiyaçtı. Sanayide ise birinci OSB çalışmamızı yaptık. Şimdi ise genişletiyoruz. Yetmedi dedik ve ikinci OSB olan MEGA OSB çalışmasını başlattık. Çok şükür oda iyi bir noktaya geldi. Vaatlerimizi %90 gerçekleştirdik.

Ancak biz iki koldan kalkınma hesapları yaparken, öte yandan engellemek isteyenler hep oldu. Olacakta… Tabiri caizse bu kesimler Ferizli’yi ve ülkeyi sevmeyenler olarak nitelendirilebilirler. Bunlar, OSB’leri engellemek için türlü türlü iddialarla ortaya çıktılar. Önce tarımsal sahalar yok ediliyor dediler. Sonra KİLSAN firması ile OSB’lerden yer topluyorlar, rant sağlıyorlar dediler. Çirkince iddiaları ortaya atanlara şimdi soruyoruz? Talebimiz ile iç işleri bakanlığından gelen Mülkiye Müfettişleri gerekli çalışmaları yaptılar. Sonucunda iddiaların boş ve asılsız olduğunu delilleriyle ortaya döktüler. Acaba vicdanınız ne diyecek?

ABD’nin ekonomimize son taarruzu da göstermiştir ki üretim çok önemli. Bizde göreve geldiğimiz günden beri 24 saat üretim yapan bir Ferizli kurmaya çalışıyoruz. Üretmek, üretmek, üretmek diyoruz. Bunu yaparken şer güçlerde boş durmuyor. 7 düvelde bir araya gelse bunu engellemeyecekler. İlçemizde beş parmağın beşi kadar sayısı olmayanlar, sizlerde engellemeyeceksiniz. KİLSAN Firması ile yer topluyorlar diye algı yapanlar bir kez daha yenilmiştir. Mahcup olmuştur.

Buradan değerli halkımıza sesleniyorum:

Ferizli’nin önü açıktır. Hizmet oku bir kez yaydan çıkmıştır. OSB’leri ilçemize kazandıracağız. Bunu başaracağız. Hiçbir güç bunu engellemeyecektir. Bu sanayiler Ferizli’nin, Sakarya’nın ve ülkemizin kalkınmasında büyük rol üstlenecektir. Üç beş kişinin bir arada çalışmadığı ilçemizde yarınlarımızın geleceği çocuklarımıza yeni yeni iş kapıları açmaya devam edeceğiz. Bu OSB’ler 10 yıl zarfında ilçemizin nüfusunu en az 100 binlere taşıyacaktır. Şimdiden etkisini hep birlikte hissediyoruz. Yerlerde 3-5 kat artış olduğunu görüyoruz. Kaldı ki ikinci OSB ile bu artış daha da artacaktır. Halkımızın menfaatleri doğrultusunda hizmet üretmeye devam edeceğiz. Makamlar gelip geçicidir. Burada kazanan biri olacak ise oda siz değerli halkımız olacaktır.

Buradan algı yapanlara da sesleniyoruz:

Bıraksınlar fuzuli şeylerle uğraşmayı. Madem ilçemizin geleceğine bir taş bile koyamıyorsunuz bari susmayı denesinler. Yıkıcı değil yapıcı olsunlar. İftiralardan vazgeçsinler. Bu onları bir yerlere getirmez. Aksine küçük düşürür. Bizi ise kamçılar. Hizmet şevkimizi arttırır. Biz ilçemizin ve ülkemizin sanayi ile kalkınacağına inandık. Geleceğimizi hazırladığımız projelerle şahıslar değil halkımız kazanacaktır. Tüm engellemelerinize rağmen bu yönde ve halkımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

İç İşleri Bakanlığından Gelen Rapor Sonucu Aşağıda Sunulmuştur:

Kamuoyuna duyurulur.

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
he yav...
he yav...
3 yıl önce

çöpten çıkarttığı evraklarla gündeme gelmeye çalışıyor ama gerçekten helal olsun hala buna inananlar var.

Dalga geçme
Dalga geçme
3 yıl önce

15, 02 2018 tarihli evrakla algı yapmaya çalışan zavalı sovuk boşuna uğraşma sen bittin artık.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x