HALKIN GÜNDEMİ

#ferizlide.com

HALKIN GÜNDEMİ 

Seçim geldi geçti kimleri sevindi, kimileri üzüldü.

Şimdi artık devleti yöneten, iktidar sahipleri halkın gerçek gündemine dönmeli.

Mutlaka üretim teşvik edilmeli, yerli malı özendirmeli, dışarıdan gelen ürünlerin vergileri, artırılarak yerli tüketimi teşvik edilmelidir.

Siyasi rekabeti, siyasi husumete dönüştürmekten, vaz geçilmeli seksen bir milyonu, kucaklayıcı bir dil kullanılmalıdır.

Daha önceki seçimlerde söz verilen, ama yerine getirilmeyen üç bin altı yüz ek, gösterge gibi konular süratle yerine getirilmelidir.

Köylüye özellikle mazot konusunda, gübre konusunda mutlaka kolaylıklar sağlanmalı, üreticinin sırtındaki yük hafifletilmelidir.

Dışarıdan et alımı yasaklanmalı, yerli üreticiye verilen teşviklerle, et meselesi çözülmelidir.

Dar gelirlinin işçinin memurun emeklinin, ücretlerinde bir an önce iyileştirmeler yapılmalı, insanca yaşayacağı ücret politikası izlenmelidir.

Pazardaki yangınını söndürecek, kalıcı çözümler uygulanmalı pazarcı esnafını da, mağdur etmeden meseleler bir an önce en aza indirilmelidir.

İktidar önce ekonomik, krizin olduğunu kabul edecek, her zaman olduğu gibi bu krizin de vatandaşın, alım gücünü bozduğunu, görecek ve alt gelir gruplarının düştüğü çaresizliğe, çözüm arayacak.

Aksi taktirde kriz, daha da derinleşecek ve bütün toplum kesimlerini derinden etkileyecektir.

Markete pazara gittiğimiz zaman, sen hangi partiye oy verdin sana indirim yapalım, diyen olmaz iktidardan, yana olanlar ya da karşısında olanlar, fark etmiyor sıkıntıları, hep birlikte yaşıyoruz.

Bu seçim döneminde, kırdığımız kalpler varsa onlardan helallik alalım, kul hakkına girdiysek af dileyelim, sonuçta komşuyuz akrabayız, aslında bir bütünün parçalarıyız.

Et tırnaktan ayrılmaz.

Ali Yavuz Ferizli

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x