Halit Molla Akın mezarı başında anıldı

#ferizlide.com: Kuvvâ-yı Milliyen’nin Mütevazi Kahramanı Halit Molla Söğütlü Sıraköy’deki mezarı başında anıldı.

Düzenlenen protokolsüz sade bir törenle bugün saat 14.30 da mezarı başında anılan Halit Molla Akın’ı anma töreni bu yıl her zamankinden daha kalabalıktı.

Anma törenine Söğütlü kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Kaynarca Belediye Başkanı, Murat Kefli, Ferizli belediye başkan vekili Hakan Demirbaş, Söğütlü belediye başkan vekili Adem Fidan, Söğütlü ve Kaynarca müftü ve imam hatipleri ile köy halkı katıldı.

Ayriyeten anma törenine Türkiye Kuva-i Milliye Mücahitler Sakarya Derneğinin katılması heyecan yarattı ve taktir topladı.

Halit mollayı anma komitesi torunları ve yakınlarından oluşan Yazar Fahri Tuna, SAÜ öğretim görevlisi Dr. Mehmet Özdemir, Ferizli Sanayi sitesi cami imam hatibi Haluk Akagündüz’den oluştu.

Proğramın sunuculuğunu torunu imam Haluk Akagündüz yaptı.

Proğamın konuşmacısı ve Halit molla Akını anlatan SAÜ öğretim görevlisi Dr. Mehmet Özdemir oldu. Özdemir Halit mollanın Çanakkale’de de savaştığını ve bazı bilinmeyen yönlerinden bahsederek dikkatleri çekti.

Gelecek kuşaklara Halit mollayı aktarmak için Yazar Fahri Tuna, SAÜ öğretim görevlisi Dr. Mehmet Özdemir birlikte bir kitap için çalışma başlatacaklarını da ifade ettiler.

Kuvvâ-yı Milliyen’nin Mütevazi Kahramanı Halit Molla’nın yeğeni Mustafa Akın Amcasının çok sevdiği bir şiirini okudu.

Proğramın sonunda okunan Kur’an-ı kerim ve ardından yapılan dua ile anma proğramı sona erdi.

Anma gününe katılan misafirlere ikram olarak irmik helvası sunuldu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x