Halis Hocadan Çanakkale Ruhu

#ferizlide.com

18 Mart Çanakkale şehitleri anma kapsamında ilçe müftülüğü tarafından organize edilen birde konferansa düzenlendi.

Karanfil düğün salonunda düzenlenen konferansta konuşmacı Ferizli merkez cami imam hatibi Halis Çamoğlu hoca oldu.

Konferansa Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, Belediye başkanı Ahmet Soğuk, siyasi partilerin ve STK’ların başkanları, belediye başkan adayları ve salonu dolduran kalabalık halk kitlesi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okunan Kur’an ı kerimle başlayan konferansta ilçe müftüsü Bedri Sinan Yazıcı’nın kısa bir konuşmasının ardından, iki kız öğrencimiz Mehmet Akifi’in Çanakkale şiirini çok güzel bir üslupla terennüm ederek dinleyenlerin taktirini kazandılar.

Daha sonra konuşmasına başlayan Halis hoca Çanakkale niçin geçilemediğini adeta deşifre ederek dersine çok iyi hazırlandığı görüldü.

Konuşmayı dikkatle dinleyenler zaman zaman duygulanarak, zaman zaman kederlenerek te olsa; nasıl bir ecdadın torunları olduklarını yeniden güncellediler bile.

Geçmişini bilmeyenlerin geleceğine yön veremeyecekleri bilinciyle Ferizli müftülüğünün düzenlediği, sunuculuğunu imam Haluk Akagündüz, konuşmayı imam Halis Çamoğlu’un yaptığı ve müftülük çalışanlarının hazır bulunduğu güzel bir konferans: “Çanakkale Ruhu”   

Abone Olun
Bildir
guest
3 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Haydar erdoğan
Haydar erdoğan
2 yıl önce

Ütülü takım elbiseleri program yapan süslü arkadaşlar, Şehitleri anma gününde şehit kanıyla rengini alan bayrağımızı ütülemeyi akıllarına getirememişler çok yazık

Aaa
Aaa
2 yıl önce

Haydar erdoğan öküzün altında buzağı aramak içinmi yorum yapıyorsun yoksa yorum yapmış olmak için mi?

Okur...
Okur...
2 yıl önce
Yanıtla  Aaa

Teşekkür ederim kardesim. Olaya ben vakifim. Arkadaslar gayret gostermis ve bir emek ortaya koymuslar. Son anda biri gelip masaya bayrak koyayim mi dedi. Velev ki programi yapan arkadaslarin bir eksikligi olmus olsa bile hos gormek lazim. Hic kimse hele hele de bazi masraflari kendi butcelerinden karsilayarak sehitlerimizi hatirlayan ve bize de bir kez daha hatirlatan arkadaslar bayragin utusunu farketselerdi zaten bu eksikligi giderirlerdi. Bayraga dil uzatan ve saygi gostermeyenlere gosteriesi gereken tepkiyi buraya saklamis yukarida yazan sahis. Ben ona direk cevap yazmak istemedim. Cunku cok farkli yerlerde belliki…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
3
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x