Hak-İş, ‘Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutluyoruz’

#ferizlide.com: Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, “Demokratik, gelişmiş ve kalkınma yolunda sürekli yükselen Cumhuriyetimizin 96. yılını gururla ve onurla kutluyoruz.’’ dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Cumhuriyetin ilanının 96. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimizin 96. yılını gururla ve onurla kutluyoruz.

Cumhuriyete kavuştuktan sonra verdiğimiz büyük mücadelenin sonucunda geçen 96 yıllık zamanda demokratikleşme, hukuk devletini gerçekleştirme, ekonomik, sosyal ve siyasi gelişmeler gösterme noktasında önemli ölçüde mesafe kat edilmiştir.

Yapılan yatırımlarla ülkemizin refah seviyesi gelişmiş ülkelerle yarışan bir konumda olduğunu görüyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Cumhuriyetin, siyasal gerilimler ve kısır döngülerden uzak, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasını oldukça önemli buluyoruz. Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi, yönetimin önündeki birtakım engellerin kaldırılması için önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz.

96 yıl önce egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edilmiş, milletin gücünün üzerinde hiçbir güç tanınmadığı en güzel şekilde ifade edilmiştir. Yakın zamanda Suriye sınırımızda yaşananlar, topraklarımızda birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak yaşamanın önemini bir kere daha göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin BM’nin 50’nci maddesi gereğince kendi güvenliğini ve sınırını korumak amacıyla gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı sınır dışı harekâtlarından birisidir. Bu harekâta, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak tam destek verdik. Türkiye Cumhuriyeti, sınır güvenliğini sağlamak, terörist unsurları sınır ötesine göndermek, iç savaş nedeniyle ülkemize gelen 3,5 milyon Suriyeli göçmenlerin kendi ülkelerine güvenli bir şekilde geri dönmelerini sağlamak için bu harekâtı gerçekleştirmiştir. Hiçbir devlet kendi güvenliğini başkalarının eline bırakamaz. Çünkü güvenliğimiz her şeyin üstündedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu bu operasyonu gerçekleştirmiş, harekât, başarıyla sonuçlanmış ve Türkiye sınırı güven altına alınmıştır. Kuşkusuz bu operasyon Türkiye’nin kararlılığı, dost ve müttefik ülkelerin işbirliğiyle ve bütün yönleriyle başarıyla tamamlanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de bağımsızlığını, özgürlüğünü ve toprak bütünlüğünü korumak için gereken her türlü önlemi almaya devam edecektir.

Irk, din, dil, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin, her Türk vatandaşının ortak varlığı olan Cumhuriyet, geçmişten geleceğe uzanan bir beraberliktir. Cumhuriyetimizin teminatı da halkımızın cumhuriyet ideallerini sahiplenme ve koruma iradesidir.

Aziz milletine hizmet etmenin kutsallığı ve gücünü milletten almanın meşruluğu ile giderek daha da büyüyen ve gelişen ve demokrasisini güçlendiren Türkiye’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu