Gündoğdu’dan Dünya Kadın Hakları Günü’ mesajı

#ferizlide.com: Başkan Gündoğdu’dan ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Türk kadının kendi ayakları üzerinde duran birey olarak, dünyanın pek çok ülkesindeki kadınlardan önce seçme ve seçilme hakkını elde ettiğini belirtti.

“5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” nedeniyle bir mesaj yayınlayan Gündoğdu, “Türk kadını tarihin her döneminde vatanı ve milleti için tüm fedakarlığı göze almıştır. “ dedi.

“Ailesini ayakta tutmak için erkeğiyle birlikte her türlü zorluğun üstesinden gelen Türk kadını, Kurtuluş Savaşımızın kahramanları arasında da tarihte yerini almıştır” diyen Gündoğdu, mesajında özetle şu görüşlere yer verdi:

Kadınlarımız sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, hukukta, aile içinde çalışma hayatında toplumsal yaşamda ve siyasette erkeklerle eşit haklara sahiptir. Kadınlarımızın yerelde ve genelde tüm siyasi arenalarda iş dünyasında daha çok görev alma adına ısrarcı olmalarını diliyorum. Varlıkları ile ellerinin değdiği her yeri güzelleştiren, yaşanılır kılan tüm kadınlarımızın bu önemli gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu