Gündoğdu’dan Dehşet Saçan Pazarcı Hakkında Açıklama

Başkan Gündoğdu’dan Ferizlide Dehşet Saçan Pazarcı Hakkında Kamuoyu Açıklaması

#FERİZLİDE.COM: 

Ferizli’de dün (11.01.2022) akşam saatlerinde bir pazarcı esnafı, vatandaşların can ve mal güvenliğini hiçe sayarak sebze ve meyvelerini kamyonetiyle sokağa saçtı. Yaşanan olay ile ilgili farklı haberlerin yansıtıldığını belirten Ferizli Belediye Başkanı Gündoğdu konuya açıklık getirdi. Başkan Gündoğdu, yaptığı kamuyou açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

11.01.2022 günü Ferizli ilçe merkezinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde bir eylemde bulunan vatandaşla ilgili bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Bir süredir ilçemizde bulunan pazaryerinde sergilediği olumsuz davranışlarla esnaf ve vatandaşların zabıta amirliğimize şikâyette bulunduğu bir şahıs hakkında zabıta personelimiz bu şikayetler konusunda kendisine defalarca uyarı yapmıştır. Bu uyarılara rağmen uyması gereken kuralları dikkate almayan şahsın aynı şekilde başka pazar yerlerinde de bu huzursuzlukları sergilediği tespit edilmiştir.

Bahse konu şahsın son olarak temizlik personelimize bıçak ve satır gibi aletlerle saldırma teşebbüsünde bulunması üzerine Ferizli Belediyesi olarak yasal işlemi başlatmış ve pazar yerinde kullanımına tahsis edilen yer Belediye Encümen kararıyla iptal edilmiş ve kendisine tebliğ edilmiştir.

Pazar yerinde huzursuzluğa sebebiyet vermemesi ,bir daha ilçe pazarına girmemesi ve alınan yasal kararın kendisine beyan edilmesine rağmen dün (11.01.2022) sergi açmak üzere pazara gelmiş ve zabıta personelimizin marifetiyle tezgah açması engellenmiştir.

Şahıs bu iptalin ardından dün (11.01.2022) akşam saat 16:45 civarında ilçe merkezinde aracıyla pazar ürünlerini yollara savurmuş, araçlara zarar vermeye çalışmıştır.

Konuyla ilgili gerekli yasal ve adli süreçler başlatılmıştır.

Ferizli Belediyesi olarak sorumluluk alanlarımızda vatandaşlarımızın huzur ve rahatı için tüm tedbirleri almaya ve bunları istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu