Gümüş hırsızlara jandarmadan altın vuruş

#ferizlide.com Gümüş villa tatil sitesi hırsızları yakalandı.

Karasu Jandarması Hırsızların Korkulu Rüyası Olmaya Devam Ediyor…

On yedi farklı evin su saatlerini ve musluk bataryalarını çalan hırsızlar yakalandı. Bir kişiye tutuklama…

Küçükkarasu Mahallesinde Gümüş Villa Tatil sitesi içerisinde bulunan evlerden 17.01.2019 tarihinde evden hırsızlık olayına dair ihbar alan Jandarma asayiş timleri harekete geçti.

Olay yerine giden Jandarma Timleri bahse konu site içerisinde 17 farklı eve girilerek evlerin su sayaçları ve musluk bataryalarının çalınmış olduğunu tespit etti.

Olay yeri yakınlarında güvenlik kamerası olmaması Jandarmayı zorlamış olsa da hırsızlık olayının şüphelilerin tespiti için yapılan istihbari çalışmalar neticesinde daha önceden de hırsızlık ve diğer suçlardan sabıkaları olan ve “Sahilde bulunan evler sayesinde biz geçimimizi sağlıyoruz“ şeklinde çevresine konuşmalar yapan  H.Ç., İ.D. ve M.İ. isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.

Jandarma sorgulamasında şahıslardan H.Ç. isimli şahıs evlere hırsızlık yapmak amacıyla girdiğini itiraf etmiştir. Olay yerinde OYİT tarafından bulunan ayak izleri ile H.Ç. isimli şüphelinin ayak izleri birbiri ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir.

Sorgu sonrasında olayla ilgili olarak olayın içinde olduğu değerlendirilen A.P. isimli şahısta yakalanarak gözaltına alınınca gözaltı sayısı dörde yükseldi.

Gözaltına alınan dört şüpheli şahısta Jandarmada ki işlemlerinin ardından mevcutlu olarak adliyeye sevk edilmiş A.P. isimli şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılırken diğer üç sanık tutuklanmak isteği ile savcılık tarafından mahkemeye sevk edildi.

 

Mahkeme İ.D. ve M.İ. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken H.Ç.yi tutuklayarak Ferizli Cezaevine gönderdi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x