Gücü bitti tabelası kaldı

#ferizlide.com: 12 Eylül sonrası 8 yıl tek başına iktidar olan Anavatan Partisi'nin ilçe yaptığı Söğütlü'deki eski ilçe binasının ışıklı tabelası, caddedeki ağaçlar budanınca ortaya çıktı.

Boş olan eski parti binasındaki tabelayı görenler “ İktidar bitti, parti de bitti. Bugünün iktidarına mensup olanlar için önemli bir ders aslında” yorumunu yaptılar.

12 Eylül darbesi sonrası yeniden demokratikleşme çalışmaları içinde 1983 yılında kurulan ve 1983-1991 yılları arasında tek başına itkidar olan Anavatan Partisi’nin en güçlü olduğu dönemlerde ilçe olan Söğütlü’deki İlçe Binasının tabelası yerinde duruyor ama partinin ilçede teşkilatı yok. 1996-2002 yılları arasında koolisyon ortağı olan Anavatan Partisi AKP’nin iktidar olduğu 2002 seçimlerinden sonra gücünü tümüyle kaybetti.

İlgili Makaleler

Anavatan Partisi’nin Söğütlü’deki eski binası da şimdi kullanılmıyor. Bir süre önce caddedeki ağaçlar budanınca tebala yeniden göründü. Anavatan Patisinin bir dönem ışıl ışıl yanan ışıklı tabelasını görenler “ İktidar bitti, parti de bitti. Bugünün iktidarına mensup olanlar için önemli bir ders aslında” yorumunu yaptılar.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu