Gölkentte sorunları birlikte çözelim toplantısı

Toplantıda mahalle sakinlerinin istekleri arasında Büyük Akgöl’ün kurumasının önlemleri, Karasu köprüsündeki kapağın kapatılması, gölün çevresindeki yolun açılması ve diğer sorunlar dile getirildi.

Gölkentte düzenlenen ‘Sorunları Birlikte Çözelim’ toplantısına Kaymakam Hasan Balcı, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, Sakarya Hayvancılık Kooperatifleri (HAY-KOOP) Bölge Birliği Başkanı Mustafa Zafer, Gölkent Büyük Akgöl Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gökhan Korkmaz, esnaf ve vatandaşlar katıldı. 

Toplantıda mahalle sakinlerinin istekleri arasında Büyük Akgöl’ün kurumasının önlemleri, Karasu köprüsündeki kapağın kapatılması, gölün çevresindeki yolun açılması, daha önce yaptırılan kuş gözetleme kulesinin bakıma alınması, milli parklara bağlı mesire alanı ilan edilmesi, mahallelerine meydan yapılması, vatandaşların dinleneceği ve çocukların oynayabileceği park düzenlenmesi, Ferizli-Gölkent arasında yolun asfaltlanması ve çevresinin temizlenmesi, futbol sahasının aktif hale getirilmesi, İlçe Jandarma Komutanlığının tekrar kurulmasını talep ettiler.

İlgili Makaleler

Kaymakam Hasan Balcı ve Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Gölkent Mahallesi sakinlerinin isteklerini dinledi. Sorunların çözümüne yönelik görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda konuşan Balcı, mahalle sakinlerinin her zaman toplantılara aralıksız katılım sağladığını belirterek, “Bizler de her zaman vatandaşlarımızın arasında olmaktan çok mutlu oluyoruz. Mahalle sakinlerimizin isteklerini her zaman dikkate almışızdır ve çözüm noktalarında kendilerini bilgilendirmişizdir.” dedi.

Balcı, “Mahallemizdeki okullarda sürekli öğrenci sayısı eksilmektedir. Kapatılmaması için kaymakamlık ve il milli eğitim müdürlüğü olarak okullarımızı yeniledik. Gölün temizlenmesi için Ankara ve Sakarya’da çalışmalarımızda devam ediyor. Bu güzel birlik beraberlik için teşekkür ediyorum. Gölkent’in hak ettiği tüm güzellikleri yaşaması için birlik ve beraberliğin örnek alınması gerekiyor” dedi.

Başkan İsmail Gündoğdu da vatandaşların isteklerini bildiklerini, imkanlar dahilinde hepsini yapacaklarını dile getirerek, “Mahallemize seçimlerde ne söz verdiysek yerine imkanlarımız dahilinde yerine getirmeye çalışıyoruz. Ferizli Gölkent arasındaki yolun asfaltın bozuk olduğunu bizlerde görüyoruz. Hedefimizde şu anda Gölkent mahallemizin girişinden, çıkışına kadar asfaltlanmasıdır” dedi.

Gündoğdu, “Merkezde bir meydan yapılması ve mahalle sakinlerinin şikayetleri olan kanalizasyon sıkıntısı en kısa zamanda çözüme kavuşturmak istiyoruz. Doğal gaz konusunda ise firmayla sürekli görüşüyoruz. Vatandaşlarımızın taahhüt ettiği ve 160 kişiden sadece 40 ev doğal gazını kullanıyor ve halen yeni abonelikler bekleniyor. Ak gölümüzün eskisi gibi olması için valimiz ve DSİ Genel Müdürlüğümüz ile çalışmalarımız sürüyor. Bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x