Gölkentte İlkyardım Kursuna Büyük İlgi

ferizlide.com

Ferizli Belediyesi ve Ferizli Halk Eğitim Merkezince; Gölkent Mahallesinde ilkyardım kursu açıldı. Vatandaşlar kursa yoğun ilgi gösterdi. Gelen yoğun talep karşısında yeni bir kurs çalışmalarına daha başlandığı belirtildi.

Halk eğitim merkezi işbirliğiyle bu zamana kadar birçok kurs açan Ferizli Belediyesi vatandaşlara destek oluyor. Ferizli halkı, meslek edindirme kursları sayesinde kendini geliştirme fırsatı yakalıyor. Aldıkları sertifikalar iş hayatlarında da etkili oluyor.

Ferizli Gölkent Mahallesinde açılan ilkyardım kursunda teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitimde veriliyor. Acil durumlarda ne yapmaları gerektiği anlatılıyor.

Kursu ziyaret eden Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk kursiyerlere başarılar diledi ve amacımız acil durumlarda doğru ilkyardım yapabilecek vatandaş sayısını arttırmaktır, dedi. Soğuk, “Günlük hayatta meydana gelen kaza ve hastalıklardan birçok insan zarar görmektedir. Ancak bunlardan daha acı olanı yanlış ilkyardım uygulamaları nedeniyle hastalara yarar yerine zarar verilmesidir. Bu nedenle, hasta veya yaralının yaşam şansını arttırmak, oluşabilecek sakatlıkları önlemek ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için ilk yardım kurslarına önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kurslar açmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu