Gölkent Pazar yerinin yıktırılmasına tepki

#ferizlide.com

Ferizli Gölkent mahallesinde Milli Emlak’a ait yerde bulunan eski Pazar yerinin yıktırılması tepkilere yol açtı.

Yirmi yılı geçkin bir süre önce zamanın Gölken kasabası belediye başkanı Talih Atalay tarafından İller Bankasından alınan 850 bin TL kredi ile yapılmış ve halen 516 bin TL borcu bulunan Pazar yeri; Ferizli belediyesi tarafından ihalesiz ve meclis kararı olmadan yıktırıldı.

Kasabaların büyükşehir yasasıyla birlikte mahalleye dönüştürülmesinin ardından iptal edilen Gölkent belediyesi tüm varlıkları ve borçlarıyla birlikte Ferizli belediyesine devredilmişti.

Bugün ani bir kararla Ferizli belediyesi tarafından gönderilen kırıcı marifetiyle yıktırılan Pazar yeri için meclis üyeleri Murat Kahyaoğlu ve Ertan Ak usulsüz yıkıldığı gerekçesiyle tepki gösterdiler. Meclis üyeleri” Sayın başkan sırf içindeki demirleri almaları için usulsüz bir şekilde burayı yıktırdı.” meclis üyeleri Murat Kahyaoğlu ve Ertan AK “bu usulsüzlüğe dur denilmeli. Sayın Cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyoruz. Bu yapılan usulsüzdür” diye ifade ettiler.

Konuyla ilgili görüşünün sorduğumuz belediye başkanı Ahmet Soğuk, “söz konusu yapının ve arazinin Ferizli belediyesiyle hiçbir alakası yoktur” dedi.

Yıllar önce krediyle yaptırılan Pazar yeri şimdi yıkıldı ve geriye 516bin TL borç kaldı. Geçen aylarda İller Bankası Ferizli belediyesinin hesabından 25binlira, bir sonra ki ay ise 16 binlira kestiği öğrenildi.

Yani olmayan Pazar yerine Ferizli halkı daha uzun yıllar borç ödeyeceği anlaşılıyor…

VATANDAŞIN KAMERASINDAN YIKIM GÖRÜNTÜLERİ..

Abone Olun
Bildir
guest
5 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
kemal
kemal
1 yıl önce

yanlış bir karar sanki birilerinden intikam alır gibi olmuş,bu tür davranışlar partiye zarardan başka bir şey vermez, gerçek bir ak partili bir belediye başkanı böyle bir davranış içine girmemeli, önceliğimiz parti olmalı,kinle nefretle bir yere varamayız.

Mehmet Fatih
Mehmet Fatih
1 yıl önce

Biracıların mekanı haline gelmiş atıl vaziyette bulunan yeri ordaki esnafın isteği üzerine temizlediler bugünne kadar kullanılmayan pazar yeri şimdi temizlenince değerli oldu birileri siyasi rant yapıcak diye herkes işine geldiğini yazıyor konuşun nasılsa bundan konuşmak bedava

Vatandaş
Vatandaş
1 yıl önce

Ferizli’de kapalı pazar yeri yoksa başka mahallede olamaz olursa yıkarız yapmaktan daha kolay 😀

Gölkentli
Gölkentli
1 yıl önce

Herkes öyle eli cebinde izlerse daha çok izler düğün salonu gelcek bilmem ne diye.. Pembe hayaller her zamanki gibi. Haberin icerigini okuyun daha kaç milyar borç var.. Gelen yalan atıyor, giden yalan atıyor.. Çok komiksiniz..

Hasan Çakır
Hasan Çakır
1 yıl önce

Hırsız çalamadığı gün çemberini saklarmış. İnsan yapamayınca yıkmaktan zevk alır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
5
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x