Gölkent Mahalle Sakinleri Kum Alınmasına Tepkili

ferizlide.com

Ferizli Gölkent Mahallesi Büyük Düz Bölgesinde Tarım arazileri Bulunan vatandaşlar kum alınmasına tepki gösterdiler.

Konuyla ilgili mahalle adına muhtar bir açıklama yaptı.

İlgili Makaleler

Gölken Mahalle Muhtarı Nurettin Çeber yaptığı açıklama şöyle: “yıllardır aile büyüklerimiz tarafından Devletten kiralama usulü ile ektikleri araziler için nedenini bilenmeyen bir şekilde; araziyi ekmeyin diye DSİ den Muhtarlığımıza ve vatandaşlarımıza birer yazı gönderildi. Daha sonrada ayni bölgeden barajlara ve Göletler de Kullanılmak üzere yüksek miktarda büyük Tırlar ile birlikte Kum çekildiğini görüyoruz” dedi.

Mahalle Muhtarı Çeber “Mahalle halkımız bu konu da çok tedirgin! Yıllardır Devlete kirasını ödeyip bu güne kadar sadece Tarım olarak kullandığımız arazi kum ocağına dönüşmesinin yarın diğer arazilerimize de sirayet etmesi kaçınılmaz olacak.

Yarın bir gün o güzel araziler kum ocakları bölgesine dönmesi istemiyoruz.

Bu nedenle mahalle halkı olarak bu duruma tepki duymaktayız!

Başta Sayın valimiz olmak üzere, ilçe kaymakamımız ve milletvekillerimizin bu konuda desteğini bekliyoruz.

Bölgemizin dengesini bozma tehlikesi olan bu çalışmaların durdurulmasını ve buradan kum alınmasını önlemelerini bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum

  1. yıllardır devletin (herkesin olan) arazilerini yıllarca kullanın…. devletin işi için lazım olan kumu almaya sıra gelince leşçiler leşlenemediği için ortalığı ayağa kaldırsın… sizde alet olun:… dikkat et muhtar leşçiler leşlenince size ihtiyaç ta kalmaz ve derler ki devletin ihtiyacı var bu hepimizin işi sesinizi çıkarmayın…. sizde leşçilerin muteahhit firmanın kafasını koparılmasına alet olduğunuzla kalırsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu