Gölkent-i ilçe yapmak için çalışma başlattılar

Büyükşehir yasalarıyla birlikte tarihe gömülen kasaba belediyelerine vatandaşlar özlem duyuyor.

#FERİZLİDE:COM: Bazı mahallelerin tekrar köye döndürülmesi için geri dönüş düzenlemesi başlatan hükümetin çalışmaları sürerken; Ferizli Gölkent mahallesi muhtarı Hasan Çakır ve birçok mahalle muhtarının ilçe olmak için kolları sıvadıkları öğrenildi.

Konuyla ilgi Gölkent mahalle muhtarı Hasan Çakır Sosyal medya hesabı facebook tan yaptığı açıklama da şunları dile getirdi:  

“Gölkent Muhtarlığı ve istişare birimleri olarak Kuzey bölgesi Mahalle halkımızın bilgisine.

Büyükşehir yasasının çıkmasından dolayı mevcut belediyemiz kapatılarak mağduriyet yaşamaktayız. Beldemiz mahalleye dönüştürülmüştür. Kuzey bölge halkı olarak hizmetlerden yoksun kalmaktayız. Bölge halkı olarak nüfusumuzu gözden geçirerek ilçelik müracaatı bölgemizde istişare ederek ilçelik müracaatını en kısa zamanda yapılacaktır. Bu konuda bölge muhtarları ile toplantılar yapılacaktır. Not: En kısa zamanda Gölken,t Adatepe, Ağacık, Bakırlı, Kusca, Ceylandere, Nalköyü, Çiftlik, Teberik mahalle muhtarları ve halkımız en kısa zamanda bilgilendirilecektir. Tüm halkımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.”

Peki, merak edilen soru şu Gölkent ilçe olur mu?

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Mehmet öz
Mehmet öz
11 gün önce

Neden olmasın. Söğütlü kaç nüfus ve diğer ilçeye kaç km. mesafe ile ilçe ise Gölkent hem konumu hem de altyapısı ile çok rahat ilçe olur ve bu bir gerekliliktir

M.S
M.S
12 gün önce

O iş yaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x