Golaşa Derneği’nden Ferizli ve Sapanca Ziyaretleri

1. Baligar Yayla Şenlikleri'ne Davet

Taşgeçit (Golaşa) Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Abdurrahman HARBİ yaptığı açıklamada, derneğin kuruluş amacını, faaliyetlerini ve toplantı programları hakkında bilgi verdi;

“Taşgeçit (Golaşa) Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” Trabzon’un Araklı ilçesi Dağbaşı mevkiindeki Taşgeçit(Golaşa) köyü adına, isminden de anlaşılacağı gibi eğitim açısından köyde desteğe ihtiyacı olan parlak beyinleri desteklemek, birlik ve beraberliği artırmak amacıyla kültürel faaliyetler yürütmek, birlikten kuvvet doğar ilkesiyle güçlü bir dayanışma ve yardımlaşma içerisinde köye ve köy halkına yararlı işlere imza atmak hedefleriyle kuruldu.

Fikri aşaması yıllar öncesine dayanmakla beraber, resmi olarak 2016 yılında kurulan bu dernek, “İstişare Temelli, Ben Değil Biz Anlayışı”nı kendisine ilke edinip kısa sürede güzel bir ivme yakalayarak köy halkında yıllardır var olan bu beklentiyi karşılamaya çalışmaktadır.

Dernek yönetimi, derneğin daha fazla güçlenmesi ve daha güzel işlere imza atabilmesi amacıyla 2019 yılı programı çerçevesinde derneği tanıtıp üye sayısını artırmak amacıyla köy mahalle toplantılarını düzenledik. Yapılan toplantılardan alınan güzel sonuçlar herkesi memnun etti. Dernek yönetimi olarak bu güzel sonuçlar neticesinde aynı anlayışla çalışmalara devam edip, Golaşa köyünde doğmuş ve zamanla diğer şehirlere göçmüş olan köylülere de derneği tanıtmak amacıyla “İl Dışı Toplantıları” yapmaya karar verdik

Bu çerçevede 20/07/2019 cumartesi günü Golaşa köyünden çok sayıda göç alan Sakarya’nın Ferizli ve Sapanca İlçelerinde Toplantılar düzenledik. Dernek yönetimi adına Trabzon’dan gelen dernek ekibi, sabah kahvaltısını Ferizli’de yaşayan Golaşalı’ların misafirperverliğinde, Ferizli Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdikten sonra Ferizli Belediye Başkanı İsmail GÜNDOĞDU’yu makamında ziyaret ettik. Ardından saat 14:00te Ferizli Toplantısını Belediyesi S

osyal Tesislerinde, Sapanca toplantısını ise saat 21:00 de Sapanca Güldibi Trabzonlular derneği binasında gerçekleştirdik.

Son derece samimi bir biçimde gerçekleşen Ferizli ve Sapanca toplantılarına Ferizli Belediye Başkanımız İsmail GÜNDOĞDU, eski belediye Başkanı Hüseyin KAŞKAŞ ve Golaşalı vatandaşlar katıldı. Başta belediye başkanı olmak üzere tüm Golaşalılar, kurban bayramının üçüncü günü “Geleneksel Yayla Şenlikleri” adı altında bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “Baligar Dağı Şenliği”ne davet ettik..

Derneğimizin ziyaret ekibi, bir vefa örneği olarak, Golaşa köyünde daha önce muhtarlık yapmış olan İsmail APTİ ve İlyas BOSTAN’ı ve yine köyün yaşlılarından olan Yusuf APTİ’yi ziyaret ettik.

HARBİ, açıklamalarını; Bu tür faaliyetlerin farklı zaman ve mekânlarda devam edeceğiz ve Golaşa aidiyeti olan herkese ulaşmak istediğimizi, gösterilen ilgi ve alakadan ötürü tüm köydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” diye sonlandırdı.

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x