Gerçekle hiçbir alakası yoktur

#ferizlide.com

Hendek İlçesinde 16 Aralık günü saat 20:30 tarihinde bir kahvehanenin önünde 43 yaşındaki Kadir Sakçı ile 17 yaşındaki oğlu Burhan Sakçı, alkollü olduğu öğrenilen ve havaya rastgele ateş açıp küfürler eden H.U.’ya tepki göstermişti.

Tepki göstermelerinin üzerine H.U. elindeki silahı baba ve oğluna doğrultarak 5 el ateş açmıştı.
Olay yerinden kaçan H.U. ailesiyle beraber Bursa’da yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak H.U. cezaevine gönderilmişti.

Olaydan 1 hafta sonra bazı provokatörler tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan karalama kampanyasında ise baba ve oğlunun vurulmasında etnik bir nedenden kaynaklanmış gibi algı yaratılmaya çalışıldı.

Hatta bazı sosyal medya hesapları üzerinden sokağa dökülme çağrısı yaparak bu duruma sessiz kalmamalarını da savunanlar oldu.

Valilikten yapılan duyuruda ise yazılanların gerçekle hiçbir alakasının olmadığı olayda her iki tarafında önceden birbirlerini kesinlikle tanımadıkları, alkollü olan ve birçok suçtan sabıkası bulunan zanlının yüksek sesle ve küfürlü konuşması üzerine ikaz edildiği için çıkan tartışmaya bağlı olarak böyle bir olayın yaşandığı tanık beyanlarında da açıkça anlaşıldığını belirtti.

Sosyal medyada yer aldığı şekilde soruşturmanın hiçbir aşamasında belirtilen türde bir ifadenin mevcut olmadığı belirtildi.

Toplumu ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya yönelik bu tür maksatlı asılsız haber ve beyanlara itibar edilmemesi gerektiği konusunda valilik uyardı.

İşte o açıklama;

“Kimi basın organlarında ve sosyal medya hesaplarında;

İlimiz Hendek ilçesinde 16.12.2018 günü meydana gelen cinayet olayının sebebinin çarpıtılarak “etnik bir nedenden kaynaklanmış gibi algı yaratılmaya çalışılmasının” gerçekle hiçbir alakası yoktur. Olayda her iki tarafın da önceden birbirlerini kesinlikle tanımadıkları, alkollü olan ve pek çok suçtan sabıkası bulunan zanlının yüksek sesle ve küfürlü konuşması üzerine ikaz edildiği için çıkan tartışmaya bağlı olarak bu müessif hadisenin yaşandığı tanık beyanlarından açıkça anlaşılmıştır. Cinayet faili olaydan sonra güvenlik görevlilerimizin ısrarlı takibi sonucunda Bursa ilinde yakalanarak tutuklanmıştır.

Sosyal medyada yer aldığı şekilde tahkikatın hiçbir aşamasında belirtilen türden bir ifade mevcut değildir.

Toplumu ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya yönelik bu tür maksatlı ve asılsız haber ve beyanlara itibar edilmemesini Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x