Gelecek Partisi İl Başkanı Serbes ziyaretlere devam ediyor

#ferizlide.com: ‘Hem tarım hem sanayi ile kalkınacağız’

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes’in sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretleri devam ediyor. Serbes’in bu seferki durağı Sakarya Ziraat Odası oldu. Gelecek Partili heyeti oda başkanı Ercan Ateş karşıladı. Ziyarette Sakarya’nın tarım ve sanayi potansiyeli masaya yatırıldı. 

TARIMA ÖNEM VERİYORUZ

Başkan Ender Serbes’in odaya yaptığı ziyaretinde; Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı: Ayhan Sefer Üstün, Parti Yönetim Kurulu üyesi Nuray Sağıroğlu, Uğur Kanat ve Fatih Küçük eşlik etti. Gelecek Partisi’nin tarıma büyük önem verdiğine işaret eden Üstün, Sakarya’nın hem sanayi hem de tarımla büyüyebilen yapısının olduğunu kaydetti.

ÜRETİCİ MALİYETİ YÜKSELDİ

Son yıllardaki yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçilerin tarlalarını ekemez hale geldiğini kaydeden İl Başkanı Ender Serbes ise, “Bu politikalardan elbette Sakarya çiftçisi ve üreticisi de etkileniyor. Üreticilerimizin maliyeti astronomik oranda arttı. Üreticimiz çaresizlik içinde kalıcı ve etkin tarım politikalarının yürülüğe girmesini bekliyor. Parti olarak hedefimiz sorun yaşayan çiftçilerimiz ile aynı masada birlikte çalışarak kalıcı yöntemler ve çözümler oluşturmak olacaktır.” dedi.

ÇİFTÇİYİ RAHATLATACAĞIZ

Gelecek Partisi’nin ana hedeflerinden birisi çiftçimizin üretim maliyetlerini düşürmektir diyen Serbes, “Yem, gübre, tohum, mazot ve diğer girdiler çiftçimizin tarlasını ekip kâr edebileceği oranlara getirilecektir. Tabi tüm bunları gerçekleştirirken, tarım topraklarını da koruma eğiliminde olacağız. Sanayi gelişirken, birinci sınıf tarım topraklarını da koruyacağız. Gelecek Partisi, her şehrin potansiyel dinamiklerini göz önünde bulunduran bir çizgide olacaktır” dedi. 

POLİTİKALARA İHTİYAÇ VAR

Gelecek Partisi heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Sakarya Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise, tarıma tüm kesimlerin önem vermesi gerektiğini belirterek, “Tarım olmazsa olmazımızdır. Tüm dünya bunun farkında. Tarım toprakları dünyada ve Türkiye’de hızla azalıyor, çeşitli nedenlerden dolayı yok oluyor. Daha fazla çalışma, daha fazla tarım politikalarına ihtiyaç var” diye konuştu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x
Kapalı
Kapalı