Gece Pazarı Yandı Bitti Kül oldu

#ferizlide.com

Karasu sahilinde bulunan gece pazarı sabaha karşı çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.

Yaz aylarında vatandaşlara hizmet veren çarşıda bulunan 40’a yakın dükkan tamamen kül oldu.

Karasu Sahil Park kavşağında bulunan Gece Pazarı Alışveriş Eğlence Dünyası, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından ateşe verildi. Gece pazarında bulunan 40’a yakın dükkan kullanılamaz hale geldi. Yaz aylarında yerli, yabancı turistlerin ve ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiği, alışveriş için tercih edilen gece pazarı bir yangınla adeta kül oldu gitti. Büyük olasılıkla Kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldığı tahmin edilen gece pazarında çıkan yangına vatandaşların ihbarı üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Hava şartlarının da oluşturduğu etkiyle kısa sürede büyüyen yangını itfaiye ekipleri yaklaşık 2 buçuk saatlik çalışmanın ardından kontrol altına aldı.

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri de olası bir kundaklama şüphesine karşı küle dönen yangın alanında inceleme yaptı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, yangının kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce, gece pazarı yanında bulunan cafe bistronun altında yer alan bir dükkanda yakılan ateş sonucu çıktığı iddia edildi. Kısa sürede yayılan ve dükkanların büyük kısmına sıçrayan yangının alevleri, adeta gökyüzünü aydınlatırken, çıkan kıvılcım ve tahta parçaları geniş bir alanı olumsuz etkiledi. Olayın kaza mı yoksa kundaklama mı olduğunun belirlenmesi için emniyet güçleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Gece pazarında bulunan yaklaşık 40 dükkanın tamamen yanarak kullanılmaz hale gelmesinin ardından işletme sahipleri olay yerine gelerek kalan sağlam eşyalarını kurtarmaya çalıştıkları görüldü.

İşyeri sahiplerinden biri olan İbrahim Bayburtlu da yangını öğrendikten sonra olay yerine gelerek 7 dükkanından geriye kalanları çalışanları ile birlikte kurtarmaya çalıştı. Semih Saat diye bilinen Karasu’nun tanınmış isimlerinden biri olan Bayburtlu konu ile ilgili üzüntüsünü dile getirerek, “Yapacak bir şey yok Allah beterinden korusun üzgünüz elimizden bir şey gelmez bundan sonrası için ne yapabileceğimize bakacağız” ifadeleri kullandı. 

Haber: İbrahim Çoşkuner

Yayına veren: mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x