Fuarda Ferizli belediyesini temsil edecekler

#ferizlide.com : Ferizli Belediyesi’ni temsilen belediye başkan yardımcısı ve bir meclis üyesi 10-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan ‘Agritechnica Hannover 2019 Tarım ve Hayvancılık Fuarına’ katılacak.

Kasım ayı meclis toplantısında Ferizli Belediyesini temsil etmek üzere belediye başkan yardımcısı Hakan Demirbaş ile birlikte gitmesi için Mutlu Bülbül oybirliği ile görevlendirilmişti.

Ferizli Belediyesi’ni temsilen Tarım ve Hayvancılık Fuarına’ katılacak belediye meclis üyeleri bazı çalışmalar için incelemelerde bulunacaklar.

Bu ziyarette, Belediye ve üniversite işbirliği ile başlatılması düşünülen ARGE çalışmalarını yöremizde tarım ve hayvancılıkla ilgili gerekli araç gereç ve ekipmanların incelenmesi, tedarik edilmesi amaçlanıyor.

Ferizli ilçesi 24 mahalleden oluşan ve arazi yapısı fındık, tarım, tavuk ve hayvancılık olan geniş bir imkana sahip.

Bunlara ek olarak alternatif ürün çalışmaları nedeniyle tasarlanmakta olan projelere katkı sağlamak için fuar ziyareti önemli görülüyor.

Belediye bünyesinde değişik bölgelerde yapılmakta olan toprak tahlilleri ile elde edilebilecek alternatif ürün çeşitleri; ARGE çalışmaları sonucunda olumlu neticeler alınması bekleniyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x