Fiyatların Artması Yüce Allah’ın Yüzünden Mi?!

Fiyatların Artması Yüce Allah'ın Yüzünden Mi?!

Fiyatların Artması Yüce Allah’ın Yüzünden Mi?!

Diyanet işleri başkanı siyasilere yaranmak için bir fetva yayınladı.

İlgili Makaleler

Bu yayınladığı fetvaya göre bu fiyat artışları yüce Allah’ın takdiridir dedi.

Bu görüşüne delil olarak Allah Resulünün bir hadisine dayandırdı.

Bir diyanet işleri başkanı düşünün çok önemli bir konuda görüş açıklayacak görüşünü açıklarken bir ayet değil de bir hadise dayandıracak.

Demek ki değişmeyecek olan Kur’an-ı esas almayıp değişme ihtimali olan bir sözü referans alırsan Allah’a şirk koşacak kadar büyük bir hata işlersin.

Bu durum bize gösteriyor ki artık biz Müslümanlar değişme ihtimali olmayan ve yüce olan Kur’an’a dönmeli, canla başla o kutsal kitabı anlamaya çalışmalıyız.

Eğer Kur’an’ı esas alarak bir görüş açıklasaydı diyecekti ki baştaki yöneticilerin maslahat, meşveret ve kamu malını kollama, toplumun ortak yararını düşünme zorunluluğu vardır. Devleti yönetenler her vatandaşa karşı adil olmak zorundadır. Devletin dini adalettir gibi sözler edebilirdi.

Şimdi sen yüksek maaş, lüks arabalar, para içinde yüzmeler uğruna dinini para için makam için sattın, senin bu saatten sonra dinin para ve makam oldu.

Müslümanım diye cumadan cumaya mesaj atan değerli kardeşim yüce Allaha iftira atıldı duymadın mi, sen ne güne duruyorsun niçin tepki yağdırmıyorsun?

Bu yazıma bile kızacak bir çok insan sen başkandan iyi mi bileceksin diyecekler homurdanacaklar.

Ey başkan ve avaneleri bu dünyadan çok saltanat sürenler geldi geçti ve tarih bu olan bitenleri de elbet yazacak.

Bu fani dünya kimseye kalmadı, kalmayacak. Şeytan nasıl yüce Allah’a mademki sen beni sapıttın diye suç atıyorsa Diyanet işleri başkanı da birilerine yağ çekeyim derken tıpkı şeytan gibi yüce Allah’ı sorumlu tutuyor.

Şeytanı huzurundan kovan yüce Allah şeytanlaşmış kişileri ne yapacağını çok iyi bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu