Fırat Yılmaz Çakıroğlu Bilgi Yarışması

#ferizlide.com

Ülkü Ocakları Sakarya  İl Başkanlığı Tarafından “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu  Bilgi Yarışması” Düzenlendi.

 

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı tarafından Orta Öğretim birimine yönelik “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlçeler Arası Bilgi Yarışması” düzenlendi.

 

Programın açılışında bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanımız Soyhan Sofuoğlu ;

“Ülkü Ocakları, Türk gençliğinin Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşması için yoğun bir çaba sarf etmektedir. Bugün burada gerçekleştirilecek olan bilgi yarışması da, bu hedefe giden yolda küçük bir işaret taşı olacaktır. Ülkü Ocakları bir muhabbet kapısı olduğu kadar, bir ilim tedrisinin de adresidir. Türk- İslam medeniyetinin zengin kaynaklarından beslenen kurumumuz, Türk gençliğinin de bu kaynaklardan feyz alarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. 

    Ülkülerimiz zaman ve mekânları taşıran bir yüceliği bünyesinde barındırmaktadır. Ancak bu yüce hedefe ulaşmak için her şeyden önce kendimizi tanımak ve geliştirmek durumundayız. Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olması için, Türk gençliğinin bilgili ve azimli olması gerekmektedir. Çünkü büyük hedeflere ancak büyük ruhlu insanlar ulaşabilirler. Türk milletinin layık olduğu huzur ve refah zeminine kavuşabilmesi için, Türk gençliğinin kararlı ve gayretli olması şarttır.

Türk gençliği ilmi ve ahlakı kendisine rehber edinerek, karşılaştığı problemleri akılcı ve makul öneriler getirmek suretiyle aşarak, milletimiz için aydınlık bir yolu inşa edecektir. Bu zorlu yolu aşmak için muhtaç olduğu kuvvet de damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Köklü bir dile, yüksek bir kültüre, büyük bir medeniyete sahip olan yüce milletimiz her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır. 

    Ezilmeye, sömürülmeye, itilip-kakılmaya asla tahammül edemeyiz. Geri kalamayız ve güçsüz düşemeyiz. Ecdadımızın açtığı milli istiklal ve milli istikbal yolunda daha hızlı bir şekilde ilerlemek mecburiyetindeyiz. Tarih şuuru, millet menfaati ve milli ülkü bize bunu gerektirmektedir. 

    Türk- İslam medeniyetinin adalet ve refahından tüm insanlığı nasiplendirmek en nihai amacımızdır. Ülkü Ocakları işte bu inanç ve gayenin neşv-ü nema bulduğu bir mukaddes çatıdır. Türk milletini mutlu, Türk devletini kutlu kılma mücadelesi her ülkücünün şahsında yankısını bulan büyük bir idealdir.

    Disiplinsiz, metotsuz ve plansız bir yere varmak asla mümkün değildir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de belirttiği gibi “Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder”. Teşkilatlarımız büyük bir inanç ve disiplin içerisinde, Ülkücü hareketin başarıya ulaşması için gayret göstermekte, yaşamlarının birçok merhalesinden fedakârlıkta bulunarak davaya hizmet etmeye devam etmektedir. 

 Ülkü Ocakları, çağın şartlarını doğru ve milli bir bakış açısıyla okuyarak, temel değerlerinden kopmadan, gelişmeye devam edecektir. Eğitim faaliyetlerimiz hız kesmeden sürecek, Türk gençliğinin karşılaştığı her problem; gerekli analizlere tabi tutulduktan sonra, ülkücü bir bakış açısıyla cevap bulacaktır.

Cenab-ı Allah bu kutsal yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bu vesile ile; vefatinin sene-i devriyesi münasebetiyle Ülkü  Ocakları Sakarya il Başkanlığı olarak, içinde bulunduğumuz ayı şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu yapmış olduğumuz bir takım etkinliklerle anıyoruz. Bu etkinliklerden birisi olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Bilgi Yarışması’nın finalini icra etmekten çok mutluyuz. Ülkü yolunda ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na  kadar tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyor emanetlerinin yılmaz bekçileri olarak bir an olsun yolumuzdan sapmadan, cayanlardan olmadan, satanlardan olmadan, kutlu hedefe ne pahasına olursa olsun Basbuğumuzun izinde, liderimizin emrinde, yolbaşçımız genel baskanımızın önderliğinde varacağımıza ve geleceğin lider ülkesini inşaa edecek kadroları olusturacağımıza söz veriyoruz.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Bilgi Yarışması’na katılan tüm kardeşlerimi tebrik ediyor hepinizi Allah a emanet ediyorum. Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

 

Ülkücülük, İslamiyet, Başbuğ, Türk Dünyası, Abide şahsiyetler başlıklı 20 sorunun sorulduğu yarışma sonrasında sıralama şu şekilde gerçekleşmiştir.

 

1.Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Asena Birimi 

2.Ülkü Ocakları Sakarya  İl Başkanlığı Ortaöğretim Birimi 

3.Ülkü Ocakları Sapanca İlçe Başkanlığı Ortaöğretim Birimi 

Dereceye giren ilçelere plaket takdim edilmesi ve yarışmaya katılan orta öğretim mensubu gençlerimize katılım belgesi verilmesinin ardından program çekilen hatıra fotoğrafı ile son bulmuştur.
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x