Firari 6 kişi kıskıvrak yakalandı

#ferizlide.com: Jandarmaya ait sorumluluk bölgesinde 1-29 Şubat 2020 tarihleri arasında 612 asayiş olayı meydana geldi. Toplamda 115.391 şahıs sorgusu yapıldı.

Jandarma yol uygulamalarında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 541 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkartıldı. Bu suçlulardan 97 kişi çıkarıldığı mahkemeler tarafından tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konuldu.

 

Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor.

 

-“Kilitlenmiş Eşya Hakkında Hırsızlık, Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Hırsızlık, Suç Eşyasının Satın Alınması ve Firar” suçlamalarından hakkında kesinleşmiş 9 yıl 22 ay hapis cezası bulunan Ş.Ö. isimli şahıs Pamukova İlçesinde,

 

-“Kasten Öldürme ” suçlarından kesinleşmiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunan, İ.B. isimli şahıs Karasu İlçesinde,

 

-“ Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan kesinleşmiş 7 yıl 2 ay hapis cezası bulunan Y.P.  isimli şahıs Arifiye İlçesinde,

 

-“Kilitlenmek Suretiyle Muhafaza Altına Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık” suçlamalarından hakkında kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası bulunan N.Y. isimli şahıs Karasu İlçesinde,

 

-“Yaralama” suçundan kesinleşmiş 13 yıl 22 gün hapis cezası olan M.M.K. isimli şahıs Karasu  İlçesinde,

 

-“Altı Ayrı” suçtan kesinleşmiş 15 yıl 8 ay 22 gün hapis cezası bulunan ve Adapazı ilçesinde yakalanan E.Y. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 97 kişi çıkarılmış oldukları mahkemelerce tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konuldu. Yakalanan 515 şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Şubat ayı içerisinde Jandarmaya bağlı narkotik timlerinin yapmış olduğu operasyonlar sonucu 460 Gr. Kubar Esrar, 402 adet Ektacy hap ve 49 Gr. Bonzai ele geçirilerek Jandarma tarafından el konuldu.

 

Trafik timlerinin bu ay içerisinde yapmış olduğu yol kontrollerinde yakalaması olan 206 Adet araç yakalanarak trafikten men edildi.

 

Yapılan her şeyin; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma; suçlularla olan mücadelelerinin Mart ayında da hız kesmeden devam edeceği bildirdi.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x