Festivalin 3. Gününde Üniversitelilere ödül yağdı

#ferizlide.com

Festivalin üçüncü günü üniversite kazanan öğrencilere ödül vermesiyle başlandı.

  1. Söğütlü Tarım ve Hayvancılık Kültür Festivalinin üçüncü gününde festival alanında düzenlenen törenle Söğütlü İlçesinde ikamet eden ve üniversiteye gitme başarısını elde eden öğrencilere hediye verilmesiyle başladı.

Tören en yüksek puan alan ilk elli öğrenciye Söğütlü 3. OSB de fabrika sahibi, hayırsever işadamı Mehmet Ali Tutkun (Tutuktun valiz) tarafından temin edilen çeşitli hediyelerle ödüllendirilen öğrenciler; Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç tarafından altın ve değişik hediyelerle başarı dileklerinde bulundu. Üniversite kazanan 50 öğrenciye festival çalışmaları proğramında maddi, manevi destek verilmesi ilgi ve taktirle karşılandı.

Daha sonra festival alanında at yarışları ve en iyi at binicileri gösterileri sonucu şaha kaldırılan atlar kalabalık seyirci tarafından alkışlandı.

At yarışlarının ardından ok atma yarışları gerçekleştirildi.

Ok atma yarışlarına temsili olarak İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’te katılarak yay gerip ok attılar.

Festivalin üçüncü günü programı bisiklet yarışı yapıldı ve başarılı olanlara bisiklet hediye edilmesiyle sona erdi.

Festivalin son günü olan yarın Pazar günü saat 10.00’da yağlı güreş sporu ile devam ederek ve pehlivanın belirlenmesiyle sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu