Ferizli’nin MHP Aday adayları İl başkanına gitti

#ferizlide.com

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Erenler ve Ferizli ilçelerinde de iddialı aday adaylarıyla gündemde.

MHP’de Belediye Başkan Aday Adaylarının, resmi başvuru öncesi İl Teşkilatını ziyaretleri Erenler ve Ferizli aday adayları ile devam etti.

Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Dinç ve Ferizli Belediye Başkan Aday Adayları Ali Tenha ile Fethi Tokaç’ı kabul eden İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, birden fazla ismin olduğu yerlerde adayların belirlenmesinde, aday adaylarının saha performansının önemine dikkat çekti. Teşkilat olarak kendilerinin de görüş bildireceğini kaydeden Akar, liyakat vurgusu da yaparak, adaylık noktasında nihai kararın Genel Merkez tarafından verileceğini söyledi.

HALKIMIZLA PAYLAŞIN

Akar, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Cumhur İttifakı ruhuna uygun ve centilmence hareket edeceğiz. Ancak, yanlışı eleştireceğiz, olmuşu görmezden gelmeyeceğiz. Bu noktada Sakarya’da belediyelerin doğru yönetilmediği, yıllardır yanlış işlerin yapıldığını gördük, yaşadık. Yapılan yanlışları, ihmalleri ve eksikleri de vatandaşımızla paylaşın” dedi.

HEDEFE ODAKLANALIM

Milliyetçi Hareket Partisi’ne özellikle sosyal medya üzerinden belirli çevrelerce bilinçli ve sistematik saldırılar olduğunu da belirten Akar, “Moral motivasyonu düşürmeyi amaçlıyorlar. Bunlara takılacak değiliz. MHP olarak, 31 Mart hedefine odaklanıp, üretken ve örnek belediyecilik noktasında vaatlerimizi ortaya koyacağız” diye konuştu.

SALI GÜNÜ ANKARA’DA

MHP’den; Erenler Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmasıyla, ilçede büyük yankı uyandıran Şenol Dinç’e, MHP Erenler İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde ise partili partisiz yüzlerce seveni eşlik etmişti. Dinç, resmi başvuru için Salı günü Genel Merkeze gidecek.

Öte yandan MHP Ferizli İlçe Teşkilatı’nda da coşkulu kalabalıkla karşılanan Belediye Başkan Aday Adayları Ali Tenha ve Fethi Tokaç’ta Salı günü resmi başvuru için Ankara’da olacak.

Şenol Dinç

1969 yılında Düzce’de doğdu. 1986’da Sakarya İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Din Görevlisi olarak Devlet Memuru oldu. Düzce ve Erenler İlçesinde İmam olarak görev yaparken eğitimine de devam etti. 1996’da Anadolu Üniversitesi’nde Ön Lisans eğitimini tamamladı. 2000-2005 yılları arasında Sakarya İl Müftülüğünde Sicil Memuru olarak görev yaptı. 2005-2010 yılları arasında ise Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Sicil-Disiplin-Hukuk Bürosunda çalıştı.

Bu arada 2008 yılında Anadolu Üniversitesi’nde Lisans eğitimi aldı. 2010 yılından itibaren Erenler Belediyesi’nde Bilgisayar İşletmeni, Başkan Yardımcılığı ve son olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Türk Diyanet Sen, Sakarya Kamu Çalışanları Vakfı, Türk Sağlık Sen, Sakarya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı gibi kuruluşlarda aktif görevler aldı.

Yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü Erenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevinden ayrılarak, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Erenler Belediye Başkanlığı için Aday Adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babası.

Ali Tenha

1975 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimi Ferizli’de tamamladı. Adapazarı Ticaret Lisesi mezunu ve halen Açıköğretim Fakültesi’nde Sosyoloji eğitimi alıyor.

2010-2017 yılları arasında Ferizli Kızılay Şubesi Kurucu Sekreterliği ve Başkanlığı ile 2011-2015 yılları arasında Ferizli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Mütevelli Heyet Üyeliği görevlerinde bulundu.

2009’dan bu yana MHP’nin Ferizli Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili. 2011-2014 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Ferizli İlçe Teşkilat Sekreterliği de yaptı.

Ferizli’de faaliyet gösteren Doğalgaz ve Mühendislik firmasında yöneticilik yapıyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Fethi Tokaç

1969 Adapazarı’nda doğdu. İlkokulu Ferizli’ye bağlı Kuşça Köyü’nde, Ortaokulu ise Gölkent Beldesi’nde tamamladı. Bolu Turizm Otelcilik Lisesi Mezunu.

1993-1994 yıllarında otel yöneticiliği yaptı. Uzun yıllardır Kuşça Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı ile HAYKOP Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

2009’da yapılan yerel seçimlerde Kuşça Mahalle Muhtarlığı’na seçildi. Ferizli Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Sakarya Muhtarlar Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı. Evli ve 5 çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu