Ferizli’nin Gözdesi Anadol

#ferizlide.com: Ferizli Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde memur olarak çalışan Yılmaz Özcan 21 yıldır beraberiz başka tanımam.

Yılmaz Özcan 1998 yılında aldığı 1976 model Anadol tek ve ilk yerli markamız olarak bilinen otomobilini yirmi yılı aşkındır kullanıyor.

Tüm bakımını kendisinin yaptığını tam faal durumda olduğunu imkanlar elverdiği sürece kullanmaya devam edeceğini ifade eden Özcan “Türk’ün ilk ve tek markası Anadol başka tanımam. Kalk gidelim dedik mi naz etmeden fedakarca ulaştırır menzilimize. O bensiz bende onusuz olamayız çevremde bende onunla markalaştım artık” diye ifade etti.

Anadol’un kısa öz geçmişi:

Anadol, seri üretimle tüketiciye sunulan ilk yerli otomobil markamızdır. 1966 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan Anadol Otomotiv, Koç Holding bünyesinde bir şirkettir.

1960-80 arası üretilen Anadol, halen yollarda görülebilen ve en başarılı yerli otomobil markası olarak hafızalara kazındı.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Rickopru
Rickopru
2 yıl önce

Amca aracı alalı 21 yıl olmuş 30 yılı aşkın süredir kullanıyor denmiş. Yayınlamadan önce bir kere okusaydınız yazdıklarınızı iyiydi çok ama çok amatörce…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x