Ferizli’nin Gözdesi Anadol

#ferizlide.com: Ferizli Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde memur olarak çalışan Yılmaz Özcan 21 yıldır beraberiz başka tanımam.

Yılmaz Özcan 1998 yılında aldığı 1976 model Anadol tek ve ilk yerli markamız olarak bilinen otomobilini yirmi yılı aşkındır kullanıyor.

Tüm bakımını kendisinin yaptığını tam faal durumda olduğunu imkanlar elverdiği sürece kullanmaya devam edeceğini ifade eden Özcan “Türk’ün ilk ve tek markası Anadol başka tanımam. Kalk gidelim dedik mi naz etmeden fedakarca ulaştırır menzilimize. O bensiz bende onusuz olamayız çevremde bende onunla markalaştım artık” diye ifade etti.

İlgili Makaleler

Anadol’un kısa öz geçmişi:

Anadol, seri üretimle tüketiciye sunulan ilk yerli otomobil markamızdır. 1966 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan Anadol Otomotiv, Koç Holding bünyesinde bir şirkettir.

1960-80 arası üretilen Anadol, halen yollarda görülebilen ve en başarılı yerli otomobil markası olarak hafızalara kazındı.

Bir Yorum

  1. Amca aracı alalı 21 yıl olmuş 30 yılı aşkın süredir kullanıyor denmiş. Yayınlamadan önce bir kere okusaydınız yazdıklarınızı iyiydi çok ama çok amatörce…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu