Ferizli’de yaşanan elektrik kesintisi haberi

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet soğuk ile AK parti Ferizli İlçe başkanı Dursun Ali Dal son zamanlarda yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

SEDAŞ yönetim kurulu ve icra başkanı Bekir Sami Güven ve SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk’e yaptıkları ziyarette son zamanlarda Ferizli’de yaşanan elektrik kesintileri konuşuldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ferizli belediye başkanı Ahmet Soğuk Şu açıklamalarda bulundu.

“İlçe başkanımızla birlikte SEDAŞ yönetim kurulu ve icra başkanı Bekir Sami Güven ve SEDAŞ Dağıtım direktörü Dr. Ersan Şentürk’ü ziyaret ettik.

İlçemizde yaşanan elektrik kesintilerini yakından takip ediyoruz.

Bu konuyla alakalı öncelikle vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. İlçemizdeki yoğun yapılaşma ve Organize sanayi bölgelerimizin faaliyete geçmesi ile birlikte enerji ihtiyacımız fazlalaşmıştır. Bizler bu artışı önceden öngördük ve gerekli çalışmalara başladık.

Bu çalışmalarımız neticesinde İlçemiz Karadiken mevkiine trafo indirme merkezi kurulmaktadır.

Trafo indirme merkezimiz tamamlandığı zaman önümüzdeki 50 ile 60 yıl arasında ilçemizde elektrik sıkıntısı yaşanmayacaktır.

Bizlerde bu süreçte halkımızdan biraz daha sabretmelerini rica ediyoruz.

Şu anda da SEDAŞ yönetim kurulu ve icra başkanı Bekir Sami Güven ve SEDAŞ Dağıtım direktörü Dr. Ersan Şentürk’e yaptığımız ziyarette bu konuyu dile getirerek konunun hızlı bir şekilde çözülmesini rica ettik.

Kendileri de en yakın zamanda Trafo indirme merkezinin tamamlanacağını ve çalışmaları hızlandıracaklarının bilgisini verdiler.

Bizler bu konunun takipçisiyiz.

İnşallah çok kısa zamanda bu sorun da ortadan kalkacaktır. ” Dedi.

Ferizli belediyesi basın

Bir Yorum

  1. Ne yapsın adam cağız trafoyu elektrik üreten baraj yada santral zan ediyor.
    Ferizlinin 50- 60 yıl enerji sorunu kalmayacak mış!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu