Ferizli’de Yarın 11- 11 de Kaç fidan dikilecek?

#ferizlide.com: "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında Sakarya'da kaç fidan dikileceği belli oldu. Sakarya'da fidanlar nereye dikilecek? Sakarya için kaç fidan sahiplenildi?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes Kampanyasına 81 ilde büyük ilgi gösterildi. 11 Kasım tarihinde saat 11.11’de toprakla buluşturulacak fidanlar için geri sayım başladı.
Türkiye genelindeki 11 Milyon 47 bin fidan hedefi aşılarak 13 milyon 561 bini geçti.

Sakarya için de 87 bin fidan hedeflenmişti, ancak sahiplenilen fidan sayısı 102 bini geçti. 
Kısa süre içerisinde Sakarya’nın dört yanına dikilecek fidanlar için temsili tören ise Ferizli’de yapılacak. 

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Sakarya’daki törenin yapılacağı Ferizli İstihkam Tepe ormanlık alanda basın toplantısı düzenledi. Kampayna hakkında kapsamlı bilgiler veren Bölge Müdürü Polat, bu alanda 6 bin 127 fidan dikiminin yapılacağını söyledi. Polat, bağışçıların yanı sıra törene katılacak vatandaşlar için de 3 bin fidan için çukur kazıldığını ve bu fidanların da hazır olacağını söyledi.

Polat, 7’den 70’e bilinç oluşturmaya çalıştıklarını ifade ederek, Çorum’da 1 saatte 300 bin fidan dikilerek Hindistan’daki Guinness Dünya Rekoru’nun kırılmaya çalışılacağını aktardı.

Etkinlik kapsamında “Dünyanın en büyük online fidan diken insan albümü” rekorunun da kırılacağını anımsatan Polat, “Bu bağlamda yıllarca yaptığımız çalışmaların dünya ve ülkemiz kamuoyuna tanıtılmasına büyük katkı sağlayacaktır. Tüm vatandaşlarımızı bütün lokasyonlarımızda fidan dikmeye bekliyoruz.” şeklinde ifade etti.

Öte yandan gerçekleştirilen basın toplantısında Sakarya basınından AA haricinde kimsenin katılmaması dikkat çekti.

Basın toplantısına Ferizli basını ilgi gösterdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu