Ferizli’de Uyuşturucuyla İlgili Konferans Düzenlendi

#ferizlide.com

Ülkü Ocaklarının Ferizli’de düzenlediği “Ey Türk gençliği damarlarındaki asil kanı kirletme” temalı konferansa düzenledi.

Konferans Diyanet işleri başkanlı Ferizli müftülüğü konferans salonunda akşam saat 20. 00 de gerçekleşti.

Beklenenin çok üzerinde bir katılım olan Konferansa ülkü ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu, MHP Ferizli İlçe başkanı Veysel Dikbaş, MHP aday adayları Ali Tenha ve Fethi Tokaç, MHP Adapazarı aday adayı İsmail Küçük, AKP aday adayları Ertan Cimbat ve Hidayet Kahya, Ferizli Esnaf odası başkanı Bahattin Paşalı,  Ferizli belediye başkan vekili Zafer Kotan, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Ferizli Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Haluk Akagündüz, Ferizlili esnaflar, vatandaşlar ve çok sayıda genç katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan uyuşturula ilgili konferans Ferizli Ocak Başkanı Muhammet Soylunun açılış konuşmasıyla devam etti.  Ferizli Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Haluk Akagündüz ve Sakarya Müftülüğü Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Koordinatörü Muhammet Dizay yaptıkları konuşmalarda meseleye dini açıdan derinlik getirerek bu konuda imamlar ve din görevlileri olarak ‘mesulüz, vebal altındayız’ diyerek öz eleştiri yaparak uyuşturucuya dikkat çektiler.

Ülkü ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu ise Ferizli Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen ve yüksek katılımlı konferans için teşekkür etti. Sofuoğlu “ Sakarya genelinde uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında gençlerimizi bu bataklıktan, konferanslar, sosyal medya çalışmaları, tiyatro gösterileri ve birebir temas ile uyuşturucuya top yekûn savaş açmış durumdayız. Bu vebayı gençlerimize aktarılmasını sağlayan Türk ve Müslüman Düşmanlarına şerefsiz, müptezel torbacıların ensesinde nefesimizi her daim hissettirecek geleceğimizin ipotek altına almak isteyenlerin kâbusları olacağız. Bu vesileyle bu onurlu mücadelede bozkurtların, Asenaların yanında olun. Çocuklarınızı müptezellerin, kanı bozukların ellerine değil, Türk milletinin yegane tek savunucuları Türk milletinin emniyet kemeri olan Ülkü Ocaklarına gönderin” diyerek ailelere velilere tavsiyelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı şube müdürü Maruf Menduh Sert’te konusuna vakıf bir şekilde uyuşturucu bağımlılığını detaylarıyla anlattı. Sert, “küçük yaşlara kadar inen madde bağımlığı ile mücadelede aileler çocuklarına 21 yaşına kadar mutlaka sahip çıkmalıdır. Bu zehirli tuzağa duşmuş yada düşmek üzere olan çocuklarınızı döverek, bağırarak, hakaret ederek, tehdit ederek asla beri edemezsiniz. Onlara ancak yakın ilgi ve alaka göstererek yaklaşmakla olur. Hastaya nasıl yaklaşıyor isek onlara da aynı şekilde yaklaşmalıyız zira en büyük hastalığa tutulmuşlardır” diyerek uzun uzun izahatlar da bulundu.

Konuşmaların ardından konferansa katkıları olan Ferizli esnafına, MHP li yetkililere, ilgi alaka duyan vatandaşlara, ocak çalışanlarına ve emeği geçenlere teşekkür edilirken gecenin anısına onur plaketleri de takdim edildi.

Ferizlihaber mustafa üstübi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu