Ferizlide SODAM Kapanır mı?

#ferizlide.com: Ferizli Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezindeki kursiyer bayanların SODAM kapanacak söylentileri doğru mu?

8 Mart kadınlar günü sodam merkezinde bayanların düzenlediği proğramda kadınlar adına konuşma yapan Sundüs Tuğba Denizger üstü kapalı da olsa konuyu dile getirdi.

Denizger, yetkililere hitaben “Burada kurs alan bayanlar olarak bugüne kadar verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Ancak bundan sonrada bu desteğinizin devam etmesini diliyoruz. Burayı biz kadınların elinden almayın. Bizler burada huzurlu birer bireyler olarak mutluyuz.” Bu ifadelerden anlaşılıyordu ki sodam merkeziyle ilgili bir söylenti var.

İlgili Makaleler

Bu söylentilerde burada buluna tüm kursiyerleri tedirgin etmiş olduğu aşikârdı. Bizde kaymakamlığa bağlı olan bu kuruluşun akıbetini Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü’ye sorduk. Arslanköylü, “bu yıl proje devam ediyor konuyla ilgili her hangi bir sıkıntı yok. Ancak gerçek olan şu ki sodam olarak kullandığımız bina Ortaokula aittir, okulun ise dersliğe ihtiyacı var. Bizim çalışmalarımız önce sodama bir yer bulup sonra okulun sıkıntısını gidermekten yana. Zira okulda bizim sodam da bizim. Konuyla ilgili belediye başkanıyla beraber bir çalışmamız söz konusu. Bayanların, kursiyerlerin tedirgin olmasına mahal bırakmayız. Netice de sodamda onlar kurs alıyorlar, okulda da çocukları okuyor. Biz ise tüm imkanlarımızla eğitimin yanındayız” dedi.

Buradan anlaşılan o ki; sodam müdavimleri tedirgin olmasınlar ileri ki yıllarda mekan değişse de sodam değişmeyecek.

#ferizlide.com:

mustafaüstübiferizli

3 Yorum

  1. Ortaokulda bu hanımefendilerin çocukları okuyor 40 kişilik dar sınıflarda.. Olması gereken Sodam’a başka bir yer bulmak Sodam niye kapansın ki ? Okul da bizim Sodam da…

  2. Bayanlarımız için gerekli bir faaliyet, gerekirse bir tane daha açılmalıdır, ferizlide varmı bayanlarımız için yapılan böyle bir faaliyet.

  3. Mümkünse bir tane daha açılmalı, bayanlar için çok faydalı bir yer, böyle etkinlik her zaman bayanlarımız için gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu