Ferizli’de liste savaşları ve ‘Mikro milliyetçilik’

#ferizlide.com

Ferizli’de liste savaşları ve ‘Mikro milliyetçilik

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken adayların ve ittifakların belirlenmesinin ardından meclis üyeliği için liste savaşları başladı.

16 aday adaylı Ak parti işi sessizce halletmeye uğraşsa da, yine de dışarıya yansıyanlar; savaşın ne denli hararetli olduğunu göstermeye yetiyor.

Söylentilere göre Ak partinin asileri(!), isyanlarını saman altından yürütmeye çalışıyor ama bazıları samanın üstüne çıkmaya mecbur kalıyor.

Kendini oyun kurucu zannedenler, transfer işlerini yürürlüğe sokmaya çalışıyor olsa da Ferizli’liler oyunun farkında.

Ak partiyle ittifaktan dolayı adayı olmayan MHP ise parti olarak belediye meclis üyeliği listesi çıkartarak seçimlere katılmaya çalışıyor.

Burada da listenin ilk sıralarında kimlerin olacağı ve Ak partinin listesine MHP’den hangi isimlerin yazılacağı ya da yazılmayacağı liste savaşları safhasında, Ferizli’lilerin gözetiminde.

Liste savaşlarında en çetrefilli düello millet ittifakında buluşulan iyi partide yapıldığı herkes tarafından konuşuluyor.

CHP’yle 1-3-5 tabiriyle ortak liste yaparak seçimlere katılacağı söylenen İYİ partide, partililerin canın sıkan Ak partide siyasi miadını doldurmuş kişilerin, gerek iyi parti gerek CHP’den listeye girecek olmaları partiye bomba yerleştirmekle eş değerdir diyorlar.

“Dün, partimizin aleyhinde ağza alınmayacak çirkin laf edenlerin, bugün gelip partimiz merdiven olarak kullanarak yarınlar için çıngar çıkarma hazırlığından başka bir şey değildir.” diyen bir gurup partili; “Bu düşünceler ve niyetler asla kabul edilemez.” diye ifade ediyorlar.

Bir başka partili ise şöyle ifade ediyor; “Ferizli’de genç ve dinamik iki güzel adayın çıkması gerçekten sevindiricidir. Bu yarışta kim seçilirse seçilsin eminim ki Ferizli kazanır. Ancak ve ancak artık siyasi eski dinozorlar bu yarışı sabote etmekten vaz geçmeliler. Daha seçimler başlarken işin içine fitne yerleştirmeye çalışanlar, Ferizli’ye ihanet ederler biline.” diyerek çok dikkat çeken ifadeler kullandı.

Mikro milliyetçilik/yörecilik

Genelde yerel seçimlerde bu mikrop yuvasını karıştıranlar, seçimlerin ardından o mikroplarla bağışıklık kazanır hale gelirler.

Bu nasıl bir cahilliktir, ki bunu asla anlamış değilim!

Ve bunu yapanlar, çıban başlığı edenler, mektep medrese görmüş yobazların olması daha da incitici.

Küçük bir kasabada, hergün beraber oturup kalktığı, ortak iş yaptığı, birlikte çay yudumladığı, beraber rakı içtiği, aynı camiye gittiği, aynı düğünde oynadığı, aynı cenazede ağladığı, ayni partinin üyesi olduğu ve doğum yerinin dahi aynı olduğu vs. halde ve şartta; seçim adı altında etnik kimlik ve ya yörecilik ve dahi mikro milliyetçilik kaşıntısı tutması; Hala Türk’üm diyemeyenlerin ürettiği gericilik ve yobazlık hastalığıdır.

Bırakın ey millet, bu çürümüş beyinlerin oynadığı oyunlara alet olmayın!

Yurdumuza, vatanımıza, topraklarımıza, inancımıza, neslimize, göz dikmiş Yahudi ve Hristiyan misyonerlerin planlarını nasıl bozarız? Düşüncesinde ve fikrinde birleşin!

Geniş ve ışıklı dünyanızı karanlık koridorlara sıkıştırmaya çalışan küf tutmuş beyinlerin oyuncağı olmaktan vazgeçin!

Ferizli 28. 01. 2019

Abone Olun
Bildir
guest
4 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
İnsan ayrımı haramdır
İnsan ayrımı haramdır
2 yıl önce

2009 seçimlerinde DP den seçime giren ilhan filiz i BİR karadenizli olara desteklerken o dönem aday olan bir zat bana şöyle demişti sen muhafazakar bir adamsın ilhan filiz tayfası nın kültürü bize uymaz ona nasıl oy verecen. Bende ona ilhan abinin insan sevgisi var bizim için yeterli demiştim. Ona rağmen biz ilhan abiye oyumuzu vermiştik çümkü biz türk dük ve ferizlide yaşıyor TÜRK üyle laziyla muhaciriyle giresunlusuyla ordulusuyla boşnağiyla manaviyla biz bir milletiz yani TÜRK milleti. Bunu diyen adam ise türk kelimesinden rahatsız olan biri idi şimdi sağda solda fitne yapıyor yani laz muhacir fitnesi el altından dün fetocu dedikleriyle… Daha Fazlası »

Ferizlili
Ferizlili
2 yıl önce

Bi FERİZLİLİ olamadınız gitti be arkadaş!
Birini Ferizlili kabul etmek için kaç kuşak ötesinden ikamet istiyorsunuz?
Ya da, siz kimsiniz?
Bırakın bu işleri, proje üretin, fikir üretin, teknoloji üretin, katma değer üretin; fitne-fesat değil!

Musa
Musa
2 yıl önce

Bu makalede söylenenler tam anlamıyla da manzarayı tasvir etmişsin agbin bizlerin kişisel değilde yerel olarak hizmet edecek olan yöneticilerin seçimi olduğu bilincine varma zamanıdır
.

Ferizli
Ferizli
2 yıl önce

Tebrikler sayın üstübi Ferizli in şu andaki durumu anlatmissin fakat ferizli.halki bu durumun farkında Ferizli ak parti ile bu genc kardeşimiz le ve yeni ekibiyle Ferizliyi şaha kaldıracaktır ak parti ikrarı ile Ferizli belediyecilik noktasında en güzel hizmetleri yapacaktır biz bu genç kardeşimize güveniyoruz inanıyoruz mikro milliyetçiliği lanetliyoruz ak parti ile ferizli kazanacak bırakın bu pis siyaseti destek olun hep beraber Ferizli kazansin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
4
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x