Ferizli’de Kayıp Kaçak Çalışmaları Sürüyor

Kayıp Kaçak Çalışmaları Sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) şehir genelinde su kayıp kaçaklarını azaltmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Ferizli’de çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Bayram Koncuk, “Bölgede yüzde 54’leıe varan kayıp kaçak oranlarını minimum seviyeye indirmek için gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz.

İlgili Makaleler

Sahada yaptığımız ölçümlerle veriler elde ederek bunları sayısallaştırıyor, bu doğrultuda müdahalelerde bulunuyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar devam edecek

Koncuk, “Ölçüm Sayısallaştırma ve Kayıp Kaçak Birimimiz ilçenin içmesuyu hatlarını ölçerek verileri sayısallaştırıyor ve coğrafi bilgi sistemine aktarıyor. Hat güzergâhında akustik dinlemeler yapılıyor. Bunun üzerine belirlenen bölgelerde hatlar yenileniyor.

Şu ana kadar Ferizli’nin Sarıahmetler, Kaı adikeıı, Seyitler ve Söğütlü’nün Levent Mahallesi’nde bin 800 metrelik içmesuyu altyapısını yeniledik. Bölgeleme çalışmaları yaparak, suyu kontrol altına almak için 3 adet debimetre odası inşa ettik. Su depolarında da buna yönelik olarak gerekli iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz su kayıp kaçak oranlarını minimum seviyeye çekmek. Bunun için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.”

Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu