Ferizli’de Kan Bağışına Yoğun İlgi

#ferizlide.com: Türk Kızılay’ı ve Ferizli Belediyesi organizasyonunda "Kan Ver Hayat Kurtar" sloganıyla 24 Aralık 2019 Salı Günü Ferizli SODAM Merkezinde düzenlenen kan bağışı kampanyası, Ferizli tarafından yoğun ilgiyle desteklendi.

Sabahın Erken Saatlerinde

Kızılay’ın, vatandaşlara kan vermeleri yönünde çağrı yapması Ferizlileri harekete geçirdi. Ferizli Belediyesi tarafından, sosyal medya hesabı üzerinden ve gün boyu cep telefonlarına atılan kısa mesajla yapılan çağrı üzerine, ilçede çok sayıda vatandaş, kan vermek için sabahın erken saatlerinden itibaren kan bağışı noktasına akın etti. Kan verme formlarını dolduran vatandaşlar, yoğunluk nedeniyle bir süre sırada bekledi.

Ferizli Belediye personeli de toplu şekilde kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu.

İlçe Protokolünden Destek

Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Emniyet Amiri Yusuf Kabay, İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, hep birlikte kan bağışı noktasına gelerek kampanyaya destek verdiler.

Başkan Gündoğdu’dan Davet

Etkinliğe destek veren Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Kan bağışı yapmak, kısa bir zamanımızı alır ancak karşılığında birçok kişinin hayatını kurtarabiliriz. Ayrıca kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızı kan vermeye ve hayat kurtarmaya davet ediyorum” dedi.

Toplum ve Ferizli yararına olacak her türlü etkinliği ve projeyi destekleyecekleri kaydeden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu: “Bu güzel etkinlikte emeği geçen, kan bağışlayan herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kan Sürekli İhtiyaç

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise: “Kan bağışı toplumumuzdaki dayanışma örneğidir. Bugün başkasına lâzım olan kan belki bir gün bizlere de lazım olacaktır. Kan sürekli ihtiyaçtır.” diyerek halkı Kızılay’a destek olmaya davet etti.

Ödülleri Verildi

Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına sürekli katılım göstererek kan bağışında bulunan 14 vatandaşa, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu tarafından teşekkür belgesi ve ödül takdim edildi.

Belediyeden Lale Soğanı

Ferizli Belediyesi tarafından kan bağışında bulunan vatandaşlara içecek ikramı yapılarak, lale soğanı hediye edildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x