Ferizli’de İnşaat Sektörüne Nefes Aldıracak Uygulama

#ferizlide.com: Ferizli Belediyesi 2020 yılında müteahhitlere ve müstakil yapı yapmak isteyen vatandaşlara büyük kolaylıklar sunmaya hazırlanıyor.

Ferizli’de müteahhitlerin ve müstakil yapı yapan vatandaşların ödediği yapı ruhsatları ve yapı kullanım izin belgeleri harçlarında eşitlik ve hakkaniyet sağlamak amacıyla standart ücretlendirme tarifesine gidildi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, konu ile ilgili ilçede faaliyet gösteren müteahhitlerle bir araya geldi. Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda, İmar Müdürlüğü yetkilileri 2020 yılında uygulanacak yeni rakamları sinevizyon eşliğinde müteahhitlere sundu. Karşılıklı istişarenin yapıldığı toplantıda kafalarda soru işareti kalmaması için detaylı bilgilendirme yapıldı. Çalışmalarına son sürat devam eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu yapı ruhsatları ve yapı kullanma izin belgelerinde uygulanacak yeni rakamlar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kıstas amaçlı diğer belediyeler ile de görüştük. Kendimize bir şablon oluşturduk. Bu rakamlar ile birlikte ruhsat ve yapı kullanma izin belgeleri harçlarında zam yapılmayıp sabit kaldık. İnşaat sektörünün yavaşladığı bu dönemde müteahhitlere ve vatandaşlara nefes aldırmayı hedefliyoruz. Bu çalışma ile 2020 yılından itibaren yapılaşmaya hız kazandırmak için önemli bir mesafe kat ettik. Hayırlara vesile olmasına temenni ederim.” Dedi. Net rakamlarla şeffaf bir belediyecilik anlayışı gösterdiği için Ferizli Belediyesi’ne teşekkür eden müteahhitler, “Çok güzel bir çalışma olmuş. Daha önce önümüze konulana göre hareket ediyorduk. Artık personelden de rahat bilgi alabileceğiz. Sayın Başkana göstermiş olduğu şeffaflıktan dolayı şükranlarımızı sunarız.” İfadesinde bulundular.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Olun  
Bildir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı