Ferizli’de İlköğretim Haftası Kutlandı

#ferizlide.com: Ferizli’de İlköğretim Haftası için Halit Narin Okulu’nda program düzenlendi.

12 Eylül Perşembe günü saat: 10.30’ta gerçekleştirilen programa Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, diğer ilçe protokolü, eğitim görevlileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz yaptı. Yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını söyleyen Yılmaz,  Ferizli’de 4.381 öğrencinin öğrenim göreceğini, 360 öğretmenin ders vereceğini kaydetti.  

Geçen yıla ilişkin bilgi aktaran Yılmaz şöyle devam etti:

Geçen yıl 13 kurs merkezi açtık. Buralarda 105 öğretmen gözetiminde 1.500 öğrencimiz destekleme yetiştirme kursuna (DYK) katıldı. Bu son derece memnun edicidir. Bu yıl içinde bu hafta talepler alınıyor, başvurular yarın (13 Eylül Cuma) sona erecek. Yine geçtiğimiz yıl Halk Eğitim Merkezimiz 70 farklı alanda 140 kurs açmış, 3.900 kursiyer bu kurslardan faydalanmıştır. İnşallah yakın zamanda kurslar tekrar açılacaktır.

Öğrenciler ve veliler mağdur olmasın diye devletin yemek ve taşımacılık servisine önemli derecede destek verdiğine vurgu yapan Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılında Ferizli’de de 76 servis aracıyla 1248 öğrencinin taşımacılık sisteminden faydalanacağını söyledi.

2023 eğitim vizyonu kapsamında 5 okulda toplamda 11 adet tasarım beceri atölyesi açılacağı bilgisini veren Yılmaz, konuyla ilgili çalışmalarımız başlamıştır ve devam etmektedir. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılı öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere milletimize hayırlı olsun inşallah, dedi.

Programda konuşan İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, eğitim hiç şüphesiz toplumumuzun geleceği için en önemli konu. Vatanını-milletini seven, bilgili, kültürlü, donanımlı bireyler yetiştirebilmek hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Amacımız ilçemizdeki eğitim seviyesini en tepeye ulaştırabilmektir. Bununla alakalı ilçemizde eğitimi daha güzele ulaştırabilme noktasında okullarımızla elbirliği içerisinde hareket ettiğimizde başarıya ulaşmak için hiçbir neden olmayacağını düşünüyorum. Kaymakamlık olarak bu bilinçle eğitimde kaliteyi nasıl daha üst seviyelere çıkarabiliriz düşüncesiyle eğitimi her zaman destekleyeceğiz. Ben bu vesileyle tekrar 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından program sırasıyla, öğrencilerin ilköğretim temalı okuduğu şiirler, tiyatro gösterileri, müzikler ile devam etti. Programa damga vuran ise anaokulu öğrencileri ve okula yeni başlayan öğrencilerin sergiledikleri performans oldu. Öğrencilerin bu performansı salondan büyük alkış aldı.

Programın son kısmında ilkokul dördüncü sınıf öğrencileri, okula merhaba diyen öğrencilere hoş geldin çiçeği takdim etti. Protokol üyeleri öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi. İkramların ardından program sona erdi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x