Ferizlide ilk kovid19 aşısı heyecanı

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Çin’den gelen 3milyon kovid19 aşısı Türkiye’nin tüm sağlık kuruluşlarına dağıtılmaya başlandı.

Ferizli Devlet Hastanesine gelen aşılar bu sabah saat 09.30 itibariyle önce sağlık çalışanlarına uygulanmak üzere ilk aşı yapıldı.

İlk aşıyı yaptıranlar başhekim Samet Kaymaz, hastane müdürü Muhammet Durmaz, Dr. Samet Sadak, baş hemşire Nagihan Toklu Yigin ve diğer çalışanlar oldu.

Öncelikli olarak Ferizli Devlet Hastanesindeki 78 personel aşı olacak. Yaklaşık 10 gün sürecek sağlık çalışanları aşılamasının ardından öncelik sırasına göre vatandaşlar aşı olmak için başvurabilecekler.

Aşıyla ilgi hastane başhekimi Samet Kaymaz yaptığı açıklamada “ilk aşımızı yapıldık, hayırlı uğurlu olsun. Biz hastane idaresi başhekimi ve hastane müdürü ve baş hemşire ve diğer çalışanlar aşılarını yapıldı. Gün içinde diğer sağlık çalışanları da aşılarını yaptıracaklar. Sağlıkçıların aşılarının bitirildiğinde vatandaşlarımız da öncelik sırasına göre aşılarını yaptırabilecekler. Başhekim Kaymaz, aşılar başladı diye tedbirlerimizden vaz geçmeyeceğiz maske, mesafe ve temizliğe riayet etmeye devam etmeliyiz” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x