Ferizli’de Havadan destekli denetim

#ferizlide.com

Jandarmanın Helikopter Destekli Trafik Denetimleri Devam Ediyor…

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, vatandaşın güvenli bir şekilde ulaşım imkânından faydalanması için sorumluluk alanlarındaki trafik denetimlerine havadan ve karadan aralıksız devam ediyor.

D650-01 Devlet Karayolunun Adapazarı-Poyrazlar ve Ferizli-Sinanoğlu kavşağında oluşturulan uygulama noktalarında havadan helikopter destekli, yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı çalışma yürüten ekipler 03 Şubat 2019 tarihinde yaptıkları denetimlerde 175 araç denetimi ile 255 şahsın sorgusunu gerçekleştirdi.

Uygulama esnasında 28 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai müeyyide uygulandı, 6 araç trafikten men edildi, 2 adet haciz-yakalamalı araç ise yakalanarak yediemin oto parkına teslim edildi.

Jandarmadan yapılan açıklamada;

“Bu uygulamada ki amacımız; İçişleri Bakanlığının ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi’ kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimlerinin havadan helikopter-drone, yerden trafik araçları ile bundan sonra da devam edecektir.” Şeklinde bildirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu