Ferizli’de Halk Pazarı Yeni Adresine Taşınıyor

Ferizli’de yıllardır çözüme kavuşulması beklenen Ferizli Kapalı Pazaryeri’nin açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti.

Açılışı gerçekleşen Kapalı Pazaryerine esnafın geçebilmesi için teknik detaylar kalmıştı.

Detayların hallolması için süreci hızlandıran Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, pazarcı esnafı ile sık sık bir araya geldi. Ferizli Kapalı Pazaryeri’nin düzeni ve işleyişi ile ilgili kapalı oylama yaparak, komite üyeleri seçildi.

İlgili Makaleler

Doğacak sorun ve taleplerin bir bir masaya yatırıldığı ve esnafın yerleşim planı ilgili en iyi düzenin sağlanması için toplantılar düzenlendi.

Teknik detayların hallolduğunu belirten Başkan Gündoğdu, Pazarcı esnafına bir ay içerisinde yeni adreslerine taşınacakları müjdesini verdi.

Yılardan beri Kemalpaşa Mahallesi Şehit Hakan Bayram Caddesi üzerine kurulan halk pazarı artık yeni yerinde Ferizli halkına hizmet verecek.

Yıllardır Şehit Hakan Bayram Caddesi üzerinde kurulan Ferizli Halk Pazarı, yeni kapalı Pazar alanına taşınması için artık gün saymaya başladı. Göreve geldikten itibaren ilçede eksik olan önemli parçaları birer birer tamamlayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Kapalı Pazaryeri ile vatandaşlarımız daha sağlıklı ortamda alışveriş yapma imkanına kavuşacaklar dedi.

Ferizli Kapalı Pazaryeri hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının birçok ihtiyacını karşılayacak modern ve fonksiyonlu alanları ile hizmet verecek. Önümüzdeki günlerde Pazar esnafıyla buluşulup noter huzuruyla, yerleştirme kura çekimi yapılacak.

Esnaflar, Kapalı Pazaryeri’ne Aralık ayı ortası itibariyle taşınmış olacak.

Kurulduğu bölgede trafik sıkışıklığı, otopark sorunu ve çevre kirliliği başta olmak üzere birçok olumsuz duruma yol açan Ferizli Halk Pazarı, Ferizli Belediyesi tarafından yapılan kapalı pazar alanına taşınıyor.

Kapalı pazar alanı ile ulaşım, trafik yoğunluğu, hava muhalefeti kaynaklı olumsuzluklar, cadde ve sokaklarda oluşan işgaliye ve görüntü kirliliği, çevre kirliliği gibi birçok konunun önüne geçilmesi sağlanacak.

Pazar yerinin taşınmasını vatandaşlar ve esnaflar da memnuniyetle karşılıyor.

Tüm esnaflar yapılan bu çalışmadan ve kendilerine sunulan imkanlardan dolayı Başkan Gündoğdu ve ekibine teşekkür etti.

Abone Olun
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x