Ferizlide gaziler günü kutlaması

#ferizlide.ocm: Ferizli İlçe kaymakamlığının düzenlediği törenle 19 Eylül gaziler günü kutlandı.

Törene, Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanlığına vekaleten Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, ilçemizdeki gaziler, idari ve askeri erkan ile vatandaşlar iştirak etti.

Törende Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ve Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş Atatürk büstüne çelenk sundular.

Şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, Kıbrıs Gazisi Celal Gündoğdu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Gazi Celal Gündoğdu, gazilerimizin önemine dikkat çekti ve şöyle ifade etti: “başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılar gazi ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 19 Eylül gaziler günümüzü kutluyorum; Ne Mutlu Türküm Diyene.”  

Gaziler günü öğrenciler tarafından Gazilik kavramını anlatan şiirlerin okunmasının ardından Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü’nün kaymakamlık makamında gazilerimizi ağırlamasıyla program devam etti. Kaymakam Arslanköylü, Başkan Yardımcısı Demirbaş, ilçe protokolü ve gaziler arasında buradaki karşılıklı samimi sohbet yaklaşık bir saat kadar sürdü.

Buradaki Gazileri Günü anma töreninin ardından Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, gazilerimiz ve şehit yakınları onuruna Ferizli Botanik Park’ta yemek verdi.

Ferizli’de Gaziler Günü programı, ilçe genelinde yapılan çeşitli ziyaretler ve etkinliklerle akşam saatlerine kadar devam etti.

Gaziler onuruna verilen yemek programında konuşan Kaymakam Arslanköylü, “Her ne kadar bugün 19 Eylül gaziler günü nedeniyle bir arada olsak ta, bizler yılın 365 günü gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın yanlarındayız. Devletimizin kapıları gazilerimize ve şehit yakınlarımıza her zaman ardına kadar açıktır. Bu vesileyle tekrar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize afiyetler diliyorum. Tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Tören sonunda Ferizli belediyesinin hazırladığı çam sakızı çoban armağanı misali hediyeler gaziler ve yakınlarına taktim edildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x