Ferizli’de de Muhtarlar Günü Kutlandı

#ferizlide.com: Ferizli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Muhtarlar Günü nedeniyle mahalle muhtarlarıyla buluşan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, istişare kültürünü gelenek haline getirdiğimiz ilçemizde muhtarlarımız ile birlikte Ferizli’nin kalkınması ve gelişmesi için el birliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz dedi.

Ferizli’de muhtarlar günü kutlaması, mahalle muhtarlarını temsilen Muhtarlar Derneği Başkanı Haluk Onay tarafından saat 09.30’da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Büstüne çelenk sunulmasıyla başladı. Program saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkanı Abdürrezzak Muhtarı Haluk Onay yaptı.

Hükümet Konağı Önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, Emniyet Amiri Murat Köksal, Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, daire çalışanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Törenin ardından muhtarlara Ferizli Botanik Park’ta kahvaltı verildi.

İstişare kültürümüz devam edecek

Kahvaltı programında muhtarlara hitap eden, gerek genel yönetimlerle, gerek yerel yönetimlerle ilişkilerde mahalle muhtarlarının önem arz ettiğine vurgu yapan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ”Yaşadığımız mahallelerde yaşam seviyesinin daha iyi noktaya çıkarılması açısından ilk temas yeri muhtarlar olarak sizlersiniz. İstişare kültürünü gelenek haline getirdiğimiz ilçemizde muhtarlarımız ile birlikte Ferizli’nin kalkınması ve gelişmesi için elbirliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz” diyerek, muhtarlık müessesesinin, kamu hizmetlerinin sunumunda olmazsa olmaz olduğunun altını çizdi ve muhtarların gününü tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Muhtarlar devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir

Programda konuşan Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise: “Muhtarlık müessesesi; toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup; yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu köy ve mahallelerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte olup, halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle büyük bir özveri ve sevgiyle görevlerini yerine getiren tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, halkımıza hizmet yolunda birlikte yürüyeceğimizi belirterek; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu