Ferizli’de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

#ferizlide.com

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yılının kutlamaları dün yapılan çelenk töreninin ardından bu sabah 09.30’da Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü’ nün makamında bayram tebrik kabulüyle başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Şehit Hakan Bayram Caddesi’nde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Cumhuriyetimizin 95.yılı törenlere Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler ile  vatandaşlar katıldı.  

Törende Ferizli Kaymakamı Aslanköylü, belediye başkanı Soğuk ile birlikte; öğrenciler ve halkın bayramını kutlamasının ardından, günün anlam ve önemini belirten veciz bir konuşma yaptı.

Kaymakam konuşmasında:’’ ‘’Milletçe inancımızdandır ki Türk gençliği bu eseri ebediyen koruyacaktır. Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’’ diyen Atatürk’ün dimağlarımıza işlediği bu inanç bir meşale gibi bizleri aydınlatacak, bizlere yol gösterecektir. En zor ve kötü şartlar altında dünyada eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık mücadelesinde alnının akıyla çıkmış olan milletimizin birlik ve beraberlik içinde olduğunu başarıya inandığı ve kendine güvendiği müddetçe başaramayacağı hiçbir şey, ulaşamayacağı hiçbir hedef yoktur. Bunun en son örneğinin 15 Temmuz Kalkışmasında gördük. FETÖ terörünün ordumuza sızarak yaptığı darbe teşebbüsüne şahit olduk.’’ dedi.

Bu veciz konuşmanın ardından öğrencilerin değişik cumhuriyet şiirleri okuması, bayrama katılanları heyecan ve alkışına neden oldu. Tören, yarışmalara katılarak dereceye giren öğrencilere protokol tarafından değişik hediyeler verilerek tebrik edildi. Bayram tören geçişiyle sona erdi.

ferizli haber mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x