Vatandaştan “Birlik olun” çağrısı

#ferizlide.com: AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasındaki atışmalar vatandaşın tepkisini çekti. Vatandaş, siyasilerin kendi aralarında tartışmayı bırakarak şehrin sorunlarıyla ilgilenmesini istiyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, uzun süredir tartışmalar gündeme geliyor. Sakarya’da deprem hasarı nedeniyle 17 okula yıkım kararı verilmesi, Ali İhsan Yavuz’un İstanbul’da yenilenen seçim sürecindeki “hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu” açıklamasının yeniden gündeme gelmesi, Özkoç’un Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki ‘enkaz’ açıklaması ve benzeri konular ikilinin arasında sürekli tartışmalara sebep oluyor. 

Son olarak Ali İhsan Yavuz, Engin Özkoç’un FETÖ imamı olarak bilinen Mahmut Yeter ile Amerika’da çekilen görüntüsünü paylaşırken, Özkoç da ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ açıklaması yaptı. Vatandaşlar, Sakarya’nın siyasetteki iki önemli isminin tartışmalarını yakından takip ederken, bu yaşananların şehrin sorunlarının çözümü noktasında faydasız olduğunu ifade ediyor.

“BİRLİK OLSUNLAR”


Şehrin sorunları için el ele verilerek sorunlara çözüm bulunması tavsiyesinde bulunan Yakup Kıvırcık isimli vatandaş, “El ele versinler. Bir elin nesi var iki elin sesi var derler. Birlik olsunlar, kardeş olsunlar. Birbirlerine taş atmayı bırakıp icraat yapmaya başlasınlar. Dosta düşmana karşı birlik olup halkın sorunlarına çözüm bulsunlar. Ölümlü dünyayız bizden öncekiler ne götürdü öteki dünyaya kavga etmesinler iyi anlaşsınlar “dedi.

 
“SESİMİZİ HER ZAMAN DUYSUNLAR”
Milletvekillerinin halkın sorunlarını çözmek için çaba sarf etmeleri gerektiğini söyleyen Ahmet Koçak, “Sadece seçim zamanı kapımı çalmasınlar bizim sesimizi her zaman duysunlar. Kavga etmesinler birbirleri ile uğraşmasınlar kavga ederlerse bizi kaybederler” ifadelerini kullanırken Celal Kurt isimli vatandaş ise, “İkisi de milletvekili onların görevi bizi temsil etmek kavga etmek değil görevler neyse layığı ile yerine getirsinler. Çocuk gibi kavga etmesinler bizim sesimize kulak versinler. Bizim sorunlarımızla ilgilensinler, sorunlarımıza çözüm bulsunlar, hakkımızı savunsunlar “diye konuştu. 


Yavuz ve Özkoç arasındaki polemiği değerlendiren Haluk Esen isimli vatandaş, “Bana göre istifa etmeli, sözünün arkasında durmalı. Ya o sözü söylemeyeceksin, söylediysen de arkasında duracaksın. Ağızdan çıkan söz namludan çıkan kurşuna benzer geri dönme ihtimali yoktur. Ben vatandaşla alay ediyorsun derim o zaman. Orda konuşuyorsun ama icraata geldiği zaman yok. Böyle siyaset olmaz” şeklinde konuşurken Ali Yılmaz ise, “Hepsi bizim sırtımızdan geçiniyor, bizim paramızı harcıyorlar. Kendileri için çalışıyorlar ve halkın dertleri ile ilgilenmiyorlar. Halkın sorunlarına çözüm bulunmasını istiyorum “dedi.  

Ayşe KESKİN/Sevda TAŞDAN 

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x