Ferizli’de CHP adayı yerini İyi Partiye bıraktı

#ferizlide.com

Partiler arası yapılan ittifak/koalisyon çalışmaları neticesinde oluşan cumhur ittifakı ile millet ittifakı adı altında siyasi parti teşkilatları biraraya geliyorlar.

Sakarya’da cumhur ittifakı ile Ak parti, MHP birlikte seçimlere girme kararı alırken, CHP ve İyi Partide millet ittifakı ile seçimlere girme kararı alması sonucu saflar netleşiyor.

Geçen hafta cumhur ittifakının adayları açıklanmış ancak teşkilatlarda istemezük sesleri yükselmişti.

Bu hafta başı ise millet ittifakının Sakarya büyükşehir adayı İyi parti tarafından Ankara’da genel kurulda açıklandı ve Ali Dünya isminin olmaması duş kırıklığı yarattı. Büyükşehir adayı Dr. Cihan Kolip’in açıklanmasının ardından ilçe adayları belirlenmeye başlandı. Daha önce Ferizli dahil 5 ilçede aday açıklamış olan CHP Ferizli’yi iyi partiye bırakması nedeniyle 2 ay önce adaylığını açıkladığı eski ilçe başkanı Ruştü Yüksek adaylıktan çekildi.

Bunun ardından Ferizli’de iyi parti ve CHP yetkililerinin bir araya gelerek ittifak çalışmalarına başladıkları öğrenildi.

Güçlü bir aday çıkarta bilmek için birlikte hareket edecek olan millet ittifakı yetkilileri nasıl bir aday çıkartacakları ilçede merak ve heyecan yarattı. Zira CHP’lilerin iyi partiden isteklerinden biri ise Ak parti aday adaylarından olası bir kişiyi aday göstermelerine sıcak bakmadıkları konuşuluyor. Bunun haricinde ise iyi partide Fatih Akgün ve Serhat Çiçek isimleri konuşuluyor. Millet ittifakı bünyesinde CHP 7 ilçede, iyi parti ise 9 ilçede aday göstereceği henüz netleşmese de konuşuluyor.

Diğer taraftan Saadet Partisi ise ittifaklara katılmama kararı aldığı genel merkezden gelen talimat gereği kendi adaylarını belirleyecekleri öğrenildi.

Anlaşılan şu ki önümüzde ki 31 Mart yerel seçimleri şayet herhangi bir siyasi sürpriz çıkmaz ise Ferizli’de 3 adaylı bir seçim gerçekleşmiş olacak.  

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x