Ferizli’de Cenazeye gidenlerin evini soydular

#ferizlide.com: Ulusal Çaplı Hırsızlık Çetesi Yakalandı… Uzun Zamandır Yurt Çapında İzi Sürülen Hırsızlık Çetesi Yakalandı. Dört Şahıs Tutuklandı.

03 Aralık 2019 tarihinde Karasu ilçesinin Denizköy mahallesinde K.C. isimli şahsın eşi ile öğle vakti evden ayrılarak Ferizli ilçesinde suda boğulan gençlerin cenazesine gitmelerini fırsat bilen hırsızlık çetesi girdikleri evden; 2.250 Euro, 3.150 TL para, piyasa değeri yaklaşık 10.000 TL olan Altın bilezik, Cumhuriyet altınından yapılma 3800 TL değerinde 2 adet küpe ve değeri tespit edilemeyen 1 adet altın yüzüğün çalıp kaçmışlardı.

Hırsızlık ihbarı üzerine harekete geçen Jandarma olay yeri incelemesi sonrası elde ettiği deliller ışığında şüphelilerin binmiş olduğu aracı takibe aldı.

Aynı aracın daha önce de 25.11.2019 günü Küçükkarasu ve 03.12.2019 günü Ferizli’de meydana gelen evden hırsızlık olaylarında kullanıldığı tespit edilerek yurt çapında takip altına alınmıştı.

06 FS 1744 plakalı Beyaz renkli Mercedes aracın 07 Aralık 2019 günü Akyazı’da olduğunu tespit eden Jasat ekipleri aracı durdurmuş, araç içerisinde bulunan S.A., B.A. Erkek şahıs ve M.İ. ve F.K isimli kadın şahısları gözaltına alınarak Savcılık talimatı ile Karasu İlçe Jandarma Komutanlığına getirilmiştir.

Sahte kimlikle yakalandılar…

Yakalanan şahıslardan M.İ. isimli bayanın sahte kimlik gösterdiği, gerçek kimliğinin A.A. olduğu; yapılan sorgusunda iki ayrı suçtan arandığı ve 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu; aynı zamanda 26 hırsızlık suçundan yargılamasının devam ettiği tespit edildi.

F.K.  isimli kadın şahsın gerçek kimliğinin A.G. olduğu ve 17 ayrı suçtan arandığı aynı zamanda 12 yıl 8 Ay kesinleşmiş cezasının bulunduğu: aynı zamanda 50 hırsızlık suçundan yargılaması devam ettiği tespit edildi.

Parmak İzini Dahi Sahte İsimle Kayıt Ettirmişler…

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile A.A. ve A.G. isimli şahıslar haklarında ayrıca ‘Resmi Evrakta Sahtecilik ve Yalan Beyanda Bulunmak’ suçlarından da işlem yapıldı

Karasu’da 2, Akyazı, Ferizli’de 1 ve İstanbul Şile’de 1 olayda Kamera kayıtları mağdur ve Tanık beyanlarıyla şüphelilerin mağdurlara teşhis ettirildiği ve olayların failleri oldukları tespit edilerek Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınarak 08 Aralık 2019 günü savcılığa sevk edildi.

Yakalanan A.G., A.A., S.A. ve B.A. isimli  ikisi kadın dört şahısta adliyedeki işlemlerinin ardından çıkarılmış olduğu mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu