Ferizli’de Aşure Etkinliği

#ferizlide.com

Ferizli Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Belediyenin hazırladığı aşureler Pazar yeri girişinde vatandaşlara ve esnaflara ikram edildi. Vatandaşlar, yağmura rağmen geleneksel aşure günü etkinliğine yoğun ilgi gösterdi.

Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, mahalle muhtarları ve STK’lar hep birlikte vatandaşlara aşure dağıttı.

Kaymakam Arslanköylü, “öncelikle Sayın Başkana ve belediyeye bu güzel etkinlik için teşekkür ediyorum. Aşure birlik ve beraberliğin sembolüdür. Muharrem ayı dayanışma ve kaynaşma ayıdır. Bu mübarek ayda birlik ve kardeşliğin pekişmesini diliyorum” dedi.

İslam coğrafyasının bugün her zamankinden çok birlik ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Soğuk, “aşure içerisinde barındırdığı farklı lezzetler nedeniyle büyük anlam ifade eder. Bugün vatandaşlarımızla bu farklı lezzetlerin bir arada toplandığı aşureyi tadıyoruz ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Umarız aşuredeki farklı birliktelikteki bu lezzetler hayatımızın da her köşesine yansır. Birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirir. Bereketin arttığı, Allah’ın izzet ve ikramının çoğaldığı aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz vatandaşlarımızın ve tüm halkımızın Muharrem ayını en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

Aşure etkinliğine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ‘Allah Kabul Etsin’ dileklerinde bulunarak Başkan Soğuk ve Belediyeye teşekkür ettiler.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x